UWAGA!

Jak być bezpiecznym na drodze - w teorii i praktyce

Elbląg, Wśród finałowych konkurencji znajdzie się m.in. jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód
Wśród finałowych konkurencji znajdzie się m.in. jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód (fot. PS)

21 drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja, weźmie udział w finałach wojewódzkich Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które 14 i 15 maja odbędą się w Elblągu. Zawodnicy będą musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, jak również praktyczną – przed nimi takie konkurencje, jak jazda sprawnościowa na rowerze czy udzielanie pierwszej pomocy.

14 maja w godz. od 9 do 15 na Pl. Kazimierza Jagiellończyka i w Światowidzie odbywać się będzie turniej dla szkół podstawowych, a 15 maja (w tych samych godzinach i miejscach) – dla gimnazjów.
     - W turnieju uczestniczyć będzie 21 drużyn trzyosobowych – to zwycięzcy finałów powiatowych – zapowiada Zbigniew Lichuszewski, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu. - Finały wojewódzkie są jednocześnie eliminacją do turnieju centralnego.
     Finały wojewódzkie będą składały się z następujących konkurencji: rozwiązywanie testów z przepisów o ruchu drogowym; jazda rowerem po placu manewrowym, która polega na przejechaniu trasy zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego; jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód; zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
     - Dla mieszkańców Elbląga, którzy przyjdą kibicować uczestnikom turnieju, czekać będzie szereg konkursów z nagrodami – dodaje Zbigniew Lichuszewski.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama