UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak dojechać na cmentarze

2019-10-24
Aktualizowany 2019-11-01 08:17
 

Zbliża się okres Wszystkich Świętych, czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i groby bliskich. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu oraz ograniczoną liczbę miejsc parkingowych zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji zborowej.  Poniżej przedstawiamy informacje o tym, jak i czym sprawnie dotrzeć w najbliższych dniach na elbląskie cmentarze oraz jak zorganizowany będzie ruch w ich pobliżu.

Przypominamy jednocześnie, że 1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Organizacja komunikacji miejskiej w okresie święta Wszystkich Świętych

Z uwagi na przewidywany, wzmożony ruch pasażerski do cmentarzy od 26 października (sobota) planowane jest wzmocnienie komunikacji, szczególnie w kierunku cmentarza Dębica.

 

26 i 27 października (sobota i niedziela)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:00  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

- na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Nowowiejską, Agrykola, Wspólną, Sienkiewicza, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6; powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);

- na linii  nr  31 po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką
       i Fromborską
;

- na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11);

  Elbląg, Jak dojechać na cmentarze
fot. Michał Skroboszewski, arch. portel

28 - 31 października (poniedziałek – czwartek)

Wszystkie autobusy będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:30  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

- na linii 11 –  z al. Odrodzenia do cm Dębica (od godz. 9:00 do ok. 13:00);

- na linii C - z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema do cm. Dębica (po trasie linii nr 11);

- na linii  31 - po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką
       i Fromborską
;

 

1 listopada  (piątek)

W tym dniu (1 listopada) wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone literami oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do dolnej pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone numerami tylko do górnej pętli przy cm. Dębica.

Tradycyjnie, 1 listopada do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:

- A – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii 6: pl. SłowiańskiTeatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola - BemaDębica, pętla dolna (powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);

- B - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla dolna;

- C – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie linii 11: al. Odrodzenia  - Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza - Bema – Dębica, pętla dolna;

- H - (od 8:00 do ok. 18:00) ul. Ogólna – Konopnickiej – Piłsudskiego - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka – Grottgera - ŁęczyckaDębica, pętla dolna;

- 27 - (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii 17: al. Odrodzenia  - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla górna;

- 40 - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla górno.

Ponadto 1 listopada (piątek) od 8:00 do ok. 18:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata.

Od 8:00 do ok. 18:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.

Tak jak w poprzednich latach, utworzone zostaną dwie dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy al. Grunwaldzkiej  (przy PWSZ oraz Hali Widowiskowo – Sportowej)  do pętli przy Dębicy.

Autobusy tych linii będą kursowały od 8:00 do ok. 18:00. Pętla linii K i 41 będzie zlokalizowana na parkingu, naprzeciw głównego wejścia do budynku PWSZ.

Linia K

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla DOLNA)

Linia 41

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla GÓRNA)

Uwaga!

1 listopada (piątek), autobusy linii 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską.

Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 1 listopada autobusy linii 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu.

Ponadto, 1 listopada autobusy linii 6, od godz. 8:00 do ok. 18:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.

1 listopada od godz. 8:00 do ok. 18:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą dodatkowo autobusy linii 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością.

Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie także autobus linii 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Autobusy linii 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 1 listopada 2019, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz na obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

2 i 3 listopada (sobota i niedziela)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 18:30 (sobota) i od godz. 9:00 do 16:00 (niedziela)  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów na linii  31, A, C i 27 (tylko 2.XI). W tych dniach autobusy będą kursować przez obie pętle przy cm Dębica.

 

Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Agrykola

- ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu od 31 października od godz. 23 00 do 1  listopada  do godz.  22.

Wjazd  będzie możliwy także dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)  i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2  (tel. 55 239 -32-96)

- ul. Chrobrego od 31 października od godz. 23 00 do 1  listopada  do godz.  22.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

- ul. Tczewska od 31 października od godz. 23 00 do 1  listopada  do godz.  22.

(od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

- na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

 

Miejsca postojowe w okolicy :

- parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

- ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej),  na jezdni,  na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako  jednokierunkowy.

 

Uwaga!

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2019, jak i w kolejnych  dniach po tym dniu na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko z chodnika.

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Dębica

- w sobotę  i niedzielę 26-27  października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach.  

- od czwartku  31 października od godz. 23 00 do  niedzieli  3 listopada do godz. 18 00  (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy  będzie jednokierunkowy.

- W piątek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00  na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

- autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatny)

 1. - taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
  1. służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)
  2. pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.
  3. inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających  uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.
  4. - dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

1 listopada sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączone, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

 

        Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

- ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo  wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi   krajowej nr 22). 

- parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.  Ruchem będzie kierowała Policja.

Parkingi gruntowe – będą nieczynne.

 

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Ale mętlik. Linie A,B,C,D,E,F,G,H,I,J....Powinny być zwiększona ilość o tej samej numeracji.
 • Tragedia można nazwać to że taxi jest wpuszczane tam gdzie jada autobusy. Ruch jest blokowany i dusimy się w tych autobusach bo za dużo jest pojazdów taxi.
 • Zadziwiający sposób myślenia. To jak - taksówki mają fruwać w powietrzu?
 • Uważam, że informacja jest bardzo dobrze przygotowana. Istnieje jasny i czytelny przekaz. Rozwiązać logistycznie dojazd do cmentarzy w tym dniu z pewnością nie jest prosto. Narzekanie, że dużo linii oznaczonych jest literami uważam za niepoważne. Wystarczy, że osoba zainteresowana spisze (albo zapamięta) jakimi autobusami najlepiej będzie jej dojechać na i z cmentarza. Nikt z pasażerów nie musi pamiętać wszystkich połączeń, każdy wybiera dla siebie. Wiele rozwiązań jest naprawdę udanych. Darmowe przejazdy w chwili kiedy ZKM ma dodatkowe, pewnie duże obciążenia finansowe związane z zatrudnieniem pracowników w nadgodzinach należy docenić. Nie znam szczegółów, być może koszty te ponosi Miasto, ale i tak jest to bardzo miły gest. Ja ze swojej strony dziękuję za włożony w organizację dojazdu wysiłek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  4
  so-el(2019-10-24)
 • Drodzy mieszkańcy Elbląga, ten system organizacji komunikacji stosowany jest co najmniej od 20 lat, a chyba od trzech dodatkowo wprowadzono bezpłatne przejazdy. Stąd dziwią mnie niektóre komentarze, a szczególnie wciąż zgłaszane uwagi i własne pomysły. Ta forma organizacji sprawdza się i nie ma potrzeby jej zmieniać. Jedynie faktycznie w okresie natężenia wizyt na cmentarzu należy restrykcyjnie ograniczyć przejazdy prywatnych samochodów osobowych na trasie od ronda na Dębicę w obu kierunkach oraz od skrzyżowania Saperów i Bema do ronda tj. na całej ulicy Łęczyckiej (z wyjątkiem zamieszkalych).
 • A moze by tak troche wiecej tramwajow, szczegolnie w okolice petli Saperow i Druska, o tym to juz nikt nie pomyslal?
 • A u mnie walka jak co roku ;) Rondo, podjeżdzam od Grottgera, gliniarz jak robot macha ręka wypad na Rawską kiedy chcę dojechać do domku na Warmińskiej... i dyskusja i klakson za mną...
 • Radny bieliński będzie chryzantemy sprzedawał.
 • On może załatwić chrzcielnicę z białego marmuru. Bez kwitu rzecz jasna.
 • Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził ludzie wszędzie zrzędzicie ile wy macie lat ? nic nie pasuje ciekawe czy wszyscy tacy idealni i poukładani sami jesteście w swoim życiu. Ty się ciesz jeden z drugim, że się obudziłeś, że możesz chodzić i nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma. Pójdź jeden z drugim do hospicjum czy na onkologię dziecięcą to zobaczysz dopiero co to jest problem człowieku niepokorny jeden z drugim. Doceń co masz, bo jutro może cię już nie być.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  2
  ARESIAK1(2019-10-25)
 • Komunokacja bez klimy i tym zlomem to szok . Przyjadą goscie do Elbląga zobaczą te komunikacje.
 • tak czy siak prawie wszyscy wylądują na cmentarzu
Reklama