UWAGA!

Jak doszło do wypadku w Demitach?

 
Elbląg, Jak doszło do wypadku w Demitach?
(fot. nadesłana, KP Braniewo)

Tego próbują dowiedzieć się policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia. Niestety, śmierć na miejscu poniosła 19-letnia kierująca, która podróżowała sama. Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze, kobieta straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo.

W czwartek (14 czerwca) około godz.19 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Demity (gm.Płoskinia) doszło do wypadku. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń 19-letnia kierująca poniosła śmierć na miejscu.
       Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta podróżująca nissanem straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze, a następnie bokiem samochodu uderzyła w drzewo. 19-latka jechała sama, a prawo jazdy miała od roku.
       Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki i prokuratorem. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.
      
       Od lat statystyki zdarzeń drogowych dowodzą, że jednymi z najbardziej niebezpiecznych kierowców w ruchu drogowym są kierowcy w przedziale wiekowym 18-24 lat. W województwie warmińsko-mazurskim, kierowcy w tym przedziale wiekowym w roku 2016 spowodowali 311 wypadków drogowych w których zginęło 38 osób, w 2017 – 276 w których zginęło 21 osób.
       Kierowcy w wieku 18-24 lata to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami. Brawura, skłonność do ryzyka połączone często z niedojrzałością emocjonalną prowadzą do większej liczby zdarzeń drogowym z ich udziałem.
       Dlatego apelujemy do młodych kierowców, aby nie przeceniali swoich umiejętności za kierownicą i pamiętali, że fakt posiadania blankietu prawa jazdy nie czyni ich od razu doświadczonymi kierowcami. Doświadczenie i umiejętności zdobywa się z wiekiem i z przejechanymi kilometrami. Zwracamy się z apelem także do rodziców młodych kierowców, by uczulali swoje dzieci, że prowadzenie auta wiąże się z wielką odpowiedzialnością, a nawet niewielki błąd za kierownicą, może spowodować konsekwencje ważące na ich życiu.

      
sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, KP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama