UWAGA!

Jak karnawał to karnawał

 Elbląg, To dopiero była lekcja!
To dopiero była lekcja! (fot. Anna Dembińska)

Polski polonez, argentyńskie tango, walc wiedeński to tańce, w wir których rzuciły się przedszkolaki i uczniowie biorący dziś (20 lutego) udział w audycji muzycznej przygotowanej przez Elbląską Orkiestrę Kameralną. Zobacz fotoreportaż.

Spotkanie zatytułowane „Taneczny karnawał” to propozycja dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, kochających muzykę i taniec. Okazuje się bowiem, że muzyka klasyczna nie jest tylko domeną dorosłych. Cztery młode damy z kwartetu smyczkowego „Agitato” udowodniły, że klasyka nie zawsze musi być poważna, bowiem dziś w Ratuszu Staromiejskim było wesoło i karnawałowo.
       Oj, działo się, działo. Dzieci nie miały czasu na nudę. Najpierw zatańczyły w parach poloneza. Polonezowy wężyk wił się przez wielką salę elbląskiego ratusza. Potem podczas argentyńskiego tanga, tańca dla zakochanych, dziesięć dziewczynek wywijało zielonymi szarfami.
       Królem wszystkich balów okazał się jednak walc. Najbardziej znanym jest bez wątpienia walc wiedeński „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa. W takt tego znanego dzieła dziewczynki przebrane w kolorowe spódniczki kręciły się na jednej nodze niczym primabaleriny, by potem wirować z gracją do menueta, tańca dworskiego spopularyzowanego na dworze Ludwika XIV.
       Dzisiejszą lekcję muzyki prowadził kwartet smyczkowy „Agitato”, w którego skład wchodzą muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Dzieci z Przedszkola nr 23, Przedszkola z Młynar, Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej z Łęcza bardzo chętnie brały udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach. No, może muszą się jeszcze trochę pouczyć piosenki „Krakowiaczek jeden” i „Płynie Wisła płynie po polskiej krainie”, ale i tak szło im dziś całkiem nieźle.
       Spotkanie z muzyką zwieńczył „Marsz Torreadorów”, który zachęcił do tańca nie tylko dzieci lecz także dorosłych.
       Czekamy na kolejne tak bardzo ciekawe lekcje muzyki w wydaniu elbląskich muzyków.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama