UWAGA!

Jak wybrać meble łazienkowe

2018-07-03
10:06
 
Jak wybrać meble łazienkowe

Oprócz wyboru ekipy remontowej, to z pewnością właśnie wybór odpowiednich mebli spędza ci sen z powiek. Niezależnie od tego, czy dysponujesz małą, niezbyt ustawną łazienką, czy wręcz przeciwnie - masz całkiem sporo w niej miejsca, problem jest mniej więcej ten sam. Chcesz, żeby było z klasą, ale i przytulnie, designersko, ale relaksująco. Czy da się to wszystko jakoś połączyć?

Trudny wybór
       Przyznam się szczerze, że ja do remontu swojej łazienki przymierzam się od jakiś dwóch, jeśli nie trzech lat. I oprócz oczywistego wręcz, finansowego aspektu sprawy, blokuje mnie niepewność tego, co ja właściwie w tej chwili chciałabym tam mieć. Łazienka w mieszkaniu kupionym na kredyt - jak się z pewnością domyślasz- ostatnim krzykiem designu nie jest i nie była. Wymienić więc należy wszystko i to jest dla mnie oczywiste. Ale na co? - to pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Szukając odpowiedni na własne pytania, staram się więc też znaleźć odpowiedź na to, jak projektować łazienkę tak, abyśmy ją po prostu lubili. 
      
       Podkład
      
Oczywiście pewną drogę w przypadku zakupu mebli wytyczają ci już wcześniejsze decyzje. Na przykład wybór kafelków łazienkowych. Jeśli postawiłeś na hiszpańską mozaikę, albo czarno-czerwone kwadraty, albo słoneczno-błękitne wzory, to wielkiego szaleństwa w meblach z oczywistych względów już nie będzie. Wtedy z pewnością stawiać będziesz na prostsze formy, jednolite kolory, ewentualnie dopełniające całości dodatki. W meblach będzie królować biel, ecru albo drewno. Jeśli jednak ściany są bardziej ascetyczne - na przykład w dużych białych kaflach - to wtedy sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Możesz szaleć do woli, bawić się kolorowymi meblami, o różnych laminatach, wykończeniach, łączących różne style. Wybór mebli łazienkowych jest w tej chwili tak duży, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Niestety ten ogromny wybór czasami staje się naszym przekleństwem. Szczególnie jeśli jesteś osobą, której trudno określić własne oczekiwania. 
      
       Inspiracje
       Warto ich szukać, bo duża część z nas naprawdę ma problem z tym, aby precyzyjnie zdefiniować, czego by chciała w takiej łazience. Nawet jeśli stać cię na skorzystanie z pomocy profesjonalnego projektanta albo osoby zajmującej się aranżacją wnętrz, to musisz jakoś zdefiniować swoje oczekiwania. Wiem, że być może głupio to zabrzmi, ale warto podglądać łazienki znajomych, łazienki hotelowe. Naprawdę można tutaj znaleźć sporo inspiracji. Ja na przykład moją wymarzoną łazienkę znalazłam w centrum sztuk walki Dojo Stara Wieś. Oprócz konkretnych realizacji, warto też sięgnąć po komputer i prześledzić internet. To jest kopalnia pomysłów, inspiracji, gotowych projektów, które po prostu tylko czekają na to, by je włożyć w konkretną przestrzeń. Prasa branżowa także może pomóc, jak również katalogi przygotowywane przez producentów oraz sprzedawców bardzo różnych mebli. Im więcej takich obrazów, im więcej inspiracji, tym łatwiej będzie ci powiedzieć, co ci się podoba, a czego absolutnie we własnej łazience sobie nie wyobrażasz. To ogromny krok.
      
       Jak wybierać
      
Jeśli boisz się, że zestawić meble, jak groch z kapustą i wyjdzie z tej twojej stylizacji nie Dali, ale jeden wielki designerski śmietnik, postaw na gotowe komplety. Defra na przykład, proponuje gotowe zestawy, tworzące spójne i funkcjonalne kompozycje, które są przygotowywane w taki sposób, aby być albo jak najbardziej neutralne, albo wręcz przeciwnie - znajdziesz tu też takie, które się wyróżniają i w związku z tym stanowią podstawę całego łazienkowego stylu. Pamiętaj jednak, że łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna, masz się w niej dobrze czuć, łatwo poruszać (nawet jeśli masz do czynienia z naprawdę małą przestrzenią). Nawet najbardziej designerska wolnostojąca szafka z umywalką się nie sprawdzi, jeśli bardziej sensownym rozwiązaniem okazałaby się jej podwieszana wersja. Na wszystkie takie elementy warto zwracać uwagę, bo to one ostatecznie będą decydowały o tym, czy w tej swojej wyremontowanej łazience będziesz się czuć dobrze i komfortowo. A to przecież przede wszystkim chodzi właśnie o to. Panie, które kochają makijaż powinny na przykład od samego początku pomyśleć o podświetlanym lustrze, które pozwoli na przyjemne, dokładne i precyzyjne wykonanie makijażu, a przy tym nada pomieszczeniu dodatkowy "buduarowy" być możliwe klimat. Defra como proponuje także przeszklone szafki, które z kolei dla panów mogą stanowić dodatkowe ułatwienie przy goleniu. Żartuję. Jeśli jednak wiesz, że ciężko ci pogodzić się z partnerem/ką w trakcie porannych ablucji, a masz trochę miejsca w łazience, postaw na podwójną umywalkę. Po co macie się męczyć oboje, skoro wspólnie możecie zadbać o poranną kosmetykę, nie zabijając się przy tym? Jeśli potrzebujesz porannego pobudzenia, postaw na zdecydowany kolor mebli i zamów czerwone na przykład. Jeśli cenisz leniwe poranki i powolne wchodzenie w nowy dzień - postaw na stonowane, jasne meble. Łazienka powinna zostać dostosowana nie tylko - a na pewno nie przede wszystkim - do najnowszych trendów, ale głównie do twoich potrzeb, stylu życia, rodziny. Nie spędzamy w niej może ogromnej ilości czasu, ale to miejsce naszej absolutnej prywatności. Miejsce, w którym przygotowujemy się do snu, w którym się budzimy, w którym w końcu się relaksujemy po całym ciężkim dniu. Warto więc zadbać, aby ta przestrzeń spełniała jeśli nie wszystkie, to przynajmniej większość naszych potrzeb i oczekiwań. 
        
--- materiał promocyjny -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej