UWAGA!

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

 Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Ceny ubezpieczeń OC nie należą do najwyższych – są dużo mniejsze w porównaniu z okresem drastycznych podwyżek. Jednak kierowcy mimo wszystko nie chcą ponosić wysokich kosztów z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dowiedz się, jak znaleźć tanie OC.

Jak pokazują statystyki, średnia cena OC wynosi 800-900 zł. To dla wielu osób nadal spory wydatek, który może stanowić nadmierne obciążenie domowego budżetu. Wcale tak być nie musi, co udowadnia serwis internetowy kalkulatorubezpieczen.net.pl. Kierowca może poczynić spore oszczędności – nawet rzędu 50%.

Nie ma sensu przepłacać za OC

Częstym błędem popełnianym przez wiele osób jest wybór przypadkowej oferty. W efekcie mogą one przepłacać nawet kilkaset złotych. Dlatego podejmowanie decyzji pod wpływem chwili czy w pośpiechu nie jest wskazane. Przepłacanie za OC nie ma sensu, ponieważ wszelkie kwestie z polisą regulowane są ustawowo. Co to oznacza?

Zarówno zakres ochrony, jak i sumy gwarancyjne są jednakowe dla każdego opłacającego składkę. Nie ma tutaj znaczenia cena ubezpieczenia czy to, w jakim towarzystwie wykupił polisę.

Porównanie ofert to podstawa

Jeżeli chcesz dotrzeć do taniego ubezpieczenia komunikacyjnego, musisz porównać dostępne oferty. Z pomocą przychodzi serwis porównywarkowy, dzięki któremu szybko oszacujesz wysokość składki.

Jak to działa? Wystarczy, że wypełnisz formularz – trzeba odpowiedzieć na kilka istotnych pytań związanych z osobą kierowcy, jak i ubezpieczanym pojazdem. Potem otrzymasz informację zwrotną na temat wysokości składek w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Zwróć jednak uwagę, że niektórzy ubezpieczyciele w cenie mogą uwzględniać np. pakiet assistance czy NNW. Być może korzystne będzie dopłacenie kilkanaście złotych za rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej.

Zapracuj na zniżki

Samo porównanie ofert i wybór najtańszej pomoże zaoszczędzić nawet do 50%. Jednak i Ty sam możesz jeszcze bardziej obniżyć wysokość składki. Wystarczy, że będziesz bezpiecznym i odpowiedzialnym kierowcą.

Towarzystwa ubezpieczeniowe premiują zniżkami te osoby, które mogą pochwalić się bezszkodową jazdą w ciągu 12 miesięcy. W ten sposób można zyskać nawet do 60% zniżki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Zasady przyznawania rabatów są kwestią indywidualną każdego ubezpieczyciela – zgodnie z tabelą Bonus Malus.

 

----- materiał płatny -----
       

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie