UWAGA!

Jarosław Gowin: Popieram dobrego gospodarza

 
Elbląg, Kampania wyborcza się rozkręca: od lewej Renata Kobiela (kandydatka na radną miejską), Jarosław Gowin, Jerzy Wilk (kandydat na prezydenta Elbląga), Marek Pruszak
Kampania wyborcza się rozkręca: od lewej Renata Kobiela (kandydatka na radną miejską), Jarosław Gowin, Jerzy Wilk (kandydat na prezydenta Elbląga), Marek Pruszak (fot. AD)

- Powiem uczciwie, nie popieram Jerzego Wilka, bo jest kandydatem PiS, ale Jerzego Wilka, którego dorobek w rocznej kadencji prezydenta miasta jest imponujący – mówił dziś (2 października) w Elblągu Jarosław Gowin, prezes Polski Razem. - W wyborach samorządowych trzeba zrezygnować z etykietek partyjnych.

Prawa strona sceny politycznej jednoczy siły. Już tydzień temu Polska Razem podpisała z Prawem i Sprawiedliwością (a także z elbląską Solidarnością) porozumienie o "współpracy podczas kampanii wyborczej do Rady Miejskiej w Elblągu oraz poparcia dla kandydatury Jerzego Wilka na urząd prezydenta miasta". Dziś wartość tego dokumentu swoją obecnością przypieczętował prezes Polski Razem Jarosław Gowin.
       - I powiem uczciwie, nie popieram Jerzego Wilka, bo jest kandydatem PiS na urząd prezydenta Elbląga – zaznaczył podczas spotkania z dziennikarzami. - Samorząd potrzebuje dobrego gospodarza, a dorobek Jerzego Wilka jest imponujący. W ciągu krótkiej, bo rocznej kadencji, dokonał więcej niż jego poprzednik przez trzy lata. I tu Jarosław Gowin chwalił prezydenta Wilka m.in. za to, że: - Udrożnił miasto. Nie ma tu już takich problemów komunikacyjnych, jak w roku poprzednim – zauważył. - Nie tylko nie podniósł czynszu przedsiębiorcom, a nawet go obniżył – kontynuował. - Jego współpracę z przedsiębiorcami w ogóle oceniam jako świetną, wręcz wzorcową – podkreślał Jarosław Gowin. W samorządzie potrzebni są ludzie, którzy skupią się na rozwiązywaniu konkretnych problemów.
       Było też o przekopie Mierzei Wiślanej. Jarosław Gowin podkreślał, jak duże znaczenie ma ta inwestycja dla całego regionu, także dla Elbląga. - W przyszłym tygodniu złożę pani premier Ewie Kopacz zapytanie w tej sprawie – zapowiedział. - Będziemy ten projekt kontynuowali po wyborach parlamentarnych.
       O tym, że kopać trzeba (kanał przez mierzeję) przekonany jest również Jerzy Wilk. Podkreślał to m.in. podczas debaty w TVP Gdańsk.  A co, on, jako samorządowiec może w tej sprawie?
       - Prezydent Elbląga może apelować do rządu, innych narzędzi przecież nie ma – skwitował Jerzy Wilk.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Udrożnił miasto: hahaha. Po prostu roboty, które były rozpoczęte skończyły się akurat za jego kadencji. Pan Gowin chyba uważa, że w tym mieście mieszkają idioci i łykną wszystko jak młode pelikany.
 • Niestety, miasto mimo powstania arterii jest przynajmniej tak samo zakorkowane. ..
 • Jeden wart drugiego.
 • wilkowyje i wilkowyjcy. .. ..
 • "Nie ma tu już takich problemów komunikacyjnych, jak w roku poprzednim. .. bo skończył się remont drogi" chyba tak to powinno być;)
 • nie obrazajcie "wylkowyj" to porzadna gmina. .a wilkowyjcy. .. no cóz filozof gowin przeciez powiedział wyraznie ze na wilka by nie głosował i koniec kropka reszta to medialny bełkot
 • Biorąc pod uwagę dokonania obu panów, można rzec, miernota popiera miernotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  61
  37
  Sowa&Przyjaciele(2014-10-02)
 • A co to jest Gowin ?
 • A Pruszak na baczność stoi jak przed kim dzong unem ...smieszny do bólu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58
  20
  lelek(2014-10-02)
 • Prezydent Wilk pracuje spokojnie i uczciwie i to mi się podoba. Faktycznie dla Elblążan zrobił dużo m. in. obniżył ceny biletów i czynsze, nie podniósł opłat za wodę i ścieki, dopilnował inwestycji drogowych / jeździ się teraz b. dobrze/. Pozatym cały czas forsuje przekop Mierzei Wiślanej, który dla Elbląga dużo by znaczył, a który przez 7 lat był torpedowany przez koalicję PO - PSL podobnie zresztą jak Gazoport. I jeszcze jedno za moje podatki nie robi wycieczek krajoznawczych np. Chiny. Będę na niego głosować i nie zrażą mnie złośliwe wpisy PO-ców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  66
  szarak(2014-10-02)
 • Czy pan Gowin robi w programie "śmiechu warte". Mieszkańcy najlepiej wiedzą, że p. Wilk to pomyłka na tym stanowisku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  48
  wiza(2014-10-02)
 • Słowa pana Gowina jakoś dziwnie wpłynęły na p. Pruszaka. Jeszcze trochę i. .. wybuchnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  23
  klik(2014-10-02)
Reklama