UWAGA!

Teraz ja - Jarosław Kaczyński ma rację

 Elbląg, Jarosław Kaczyński ma rację
fot. arch. portEl.pl

Nie sądziłem, że kiedykolwiek takie słowa padną z moich ust. Jednak stało się, muszę się poddać i przyznać rację Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jest źle, a może być jeszcze gorzej...

Układ znowu daje o sobie znać, próbując zniweczyć starania „ludzi dobrej woli”, zachłannie wyrywając szansę rozwoju naszego miasta z rąk jego mieszkańców. Układ, który nie przebiera w środkach. Układ, który nie liczy się z moralnością. Układ, który dla własnych korzyści może spowodować zacofanie rozwoju regionu na całe dekady.
       Jak działa ten układ? Chytrze i przebiegle. Członkowie układu nawiązują relacje z mediami poprzez kontakty towarzyskie lub finansowe. Osiągają w ten sposób ogromny wpływ na to, jakie treści prezentowane są elektoratowi oraz odcinają od tej możliwości ludzi spoza układu. Jarosław trafnie zdiagnozował to zjawisko na jednej z konferencji prasowych: „W Polsce tak naprawdę wolnych mediów nie ma. Jest pewien układ i dziennikarze, których pozycja jest bardzo trudna”.
       Trudność owej sytuacji polega na tym, że działania podejmowane w ramach układu medialnego stoją w oczywistej sprzeczności z podstawowymi zasadami przyzwoitości, honoru, a często również z literą prawa. Chyba nikt z nas, zwykłych ludzi, nie wyobraża sobie, że władza cenzuruje informacje medialne. Jest jednak inaczej. Niedawno o takiej współpracy pisał wydawca elblag24, który przedstawił wiadomości wysyłane z prywatnej skrzynki mailowej. Napisane w niej było: "…proponuję wyrzucić ten wątek o wulgaryzmach wobec mojej osoby, bo zdradzimy źródło, które mi przekazuje informacje (…) Dołożyłem za to akapit o tajemniczym, ale najprawdopodobniej fikcyjnym najemcy…". Czy o tym dostępie do informacji traktuje Konstytucja RP? Nie sądzę.
       Układ jest bardzo dobrze ukryty mimo tego, że widoczny jest na każdym kroku. Ta dziwna cecha jest dla niego bardzo charakterystyczna. Weźmy za przykład wydawanie publicznych pieniędzy na cele własne układu. Niby wszyscy wiedzą kto za co płaci, niby są faktury, niby wszystko jest OK. Ale w przypadku finansów publicznych coś jest albo czarne albo białe. Nie ma miejsca na odcienie szarości mimo, że starają się nam wmówić, że białe jest białe i odwrotnie (znów za Jarosławem).
       Pierwszy przykład z brzegu: urzędnicy miejscy są na urlopach. Jest to zgrabny zabieg, aby uniknąć zarzutów finansowania członka sztabu wyborczego z pieniędzy samorządowych. Ale w takim razie kto teraz wykonuje ich robotę? Nikt? Czy robią to po godzinach pracy woluntarystycznie? Przecież materiały PR-owskie ciągle wysyłane są z urzędu miasta. Jeśli do tworzenia i kolportowania ich do mediów nie potrzeba pracowników, to dlaczego do tej pory im za to płaciliśmy? Tym PR-owcom z UM to już też układ zrobił wodę z mózgu. Już sami nie wiedzą dla kogo i za ile pracują. Jak można być jednocześnie rzecznikiem Prezydenta i kandydata na Prezydenta? Normalny człowiek po prostu by zwariował. Może to już się stało, tylko nikt nie zauważył?
       Układ również usilnie dąży do dezinformacji społeczeństwa. Społeczeństwo świadome i poinformowane wyszłoby przecież na ulicę i rozpędziło układ na cztery wiatry. Tak więc układ posługuje się półprawdami lub, licząc na lenistwo społeczeństwa, zwykłymi kłamstwami. Elbląski Serwis Miejski wychwalał pod niebiosa kunszt rządzenia włodarzy w sprawach drogi Elbląg – Tolkmicko, do którego Prezydent przyczynił się tylko poprzez gospodarskie wizyty na placu budowy w czasie kampanii referendalnej. Kolejnym sukcesem było powstanie 100 nowych miejsc pracy w stolarni Pana Wójcika. Szkoda, że nie było mi dane zobaczyć miny przedsiębiorcy, gdy dowiedział się, że to nie jego zasługa tylko władz miasta. Sukcesem jest również powstawanie nowego krytego basenu miejskiego. A ciekawostką przyrodniczą jest stan starego odkrytego basenu, który jest przykładem zwycięstwa natury z cywilizacją człowieka.
       W tym momencie znowu posłużę się myślą Pana Prezesa: „W kampanii samorządowej mówi się zawsze to samo, tylko że troszkę inaczej”. Czekajmy zatem na rozwój wydarzeń i tematów „zawsze aktualnych”, którymi będziemy karmieni.
       Nie sposób jednak zgodzić się z brakiem działań Jarosława Kaczyńskiego na rzecz wyższej frekwencji wyborczej. Należy tu stanowczo podkreślić: IDŹ, GŁOSUJ I PiSU-u NIE MA!
      
SuumCuique
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 2 19

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Skoro media są częścią układu to jaką możemy mieć pewność, że ten artykuł nie służy dezinformacji społeczeństwa?
 • megawypociny, do łopaty a nie do pióra!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  6
  Winnetou(2014-10-02)
 • Kolejne naparzanie się łopatkami w piaskownicy. A ja poproszę o zestawienie zrealizowanych obietnic i tych których nie udało się zrealizować (ze wskazaniem przyczyn dlaczego nie). Od obu partii. Wskażcie zrealizowane reformy, pozyskane inwestycje, zmniejszenie deficytu. Skupcie się na działaniu i merytoryce, bo przez takie dziecinne przekrzykiwanie się komu bardziej śmierdzą skarpety do głosu dochodzą Ruchy Narodowe czy inne JKMy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  bumszakalak(2014-10-02)
 • Tak! Może być żle, jak takiemu jak tu autorowi Bozia rozum odbiera. .. Błaszczaki itp mają rządzić Polską ? Czy Pan jest takim chwiejnym indywiduum, że po podaniu ręki Tuskowi widzi Pan Jarosława jako prawego człowieka ? To zadufany w siebie bufon który juz sie zgrał, bo nie jest w stanie stanąć na czele rządu. .. Otumania prostych biednych ludzi polityką opartą na przeszłości i śmierci brata beznadziejnego Prezydenta. Lech był w Elblągu w teatrze Jaracza. Zachowywał się i mówił jak pokemon oderwany od rzeczywistości wręczając medal Gburzyńskiemu ubranemu w dres. .. PiS owska masakra.
 • Nie zrozumiałeś artykułu. Przeczytaj raz jeszcze, tym razem ze zrozumieniem.
 • Teatr Jaracza jest w Olsztynie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Sewruk(2014-10-02)
 • zmiana władzy wynikała z niezadowolenia mieszkańców ze stylu sprawowania władzy przez poprzednią ekipę. okazuje się, że zamieniliśmy siekierkę na kijek. Nie ważne na kogo elblążanie zagłosują. Ważne żeby poszli do urn a artykuł przedstawia jedynie kardynalne błędy obecnej władzy. może w trochę przesadnej formie. Wydaje mi się, że zawód, jakie sprawił Wilk spowoduje mobilizację opozycyjnego elektoratu i za to autorowi chwała.
 • Ten tekst to hipokryzja w czystej postaci. To Platforma stworzyła potworka, który dzisiaj toczy nasze miasto. To ich spec od PR zeszmacił w kampanii H. Słoninę, chociaż i bez tego mieli wygraną w ręku. To była kupa w wentylator, która obryzguje teraz wszystkich. Mieczem walczyła i mieczem PO oberwała przed referendum - ulotka, teksty w jednym z portali. Kolejna kupa - taśmy Wika - tylko naiwniak wierzy, że PO nie miała z nimi nic wspólnego. Dzisiaj dostaje Wilk, PO, SLD, Wróblewski. .. .Mamy media tak słabe i przekupne, że obrzucą g. .. każdego, jeśli im się odpowiednio zapłaci. Nie ma rzetelności, obiektywizmu, jest interes i szmalcownicy. Rzygać się chce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  gorzkieżale(2014-10-02)
 • Autorem maila o korzystaniu z donosicieli ulokowanych w innych partiach jest wg elblag24 prezydent Elbląga. Ponoć miał podać do sądu dziennikarza. Ciekawe, czemu tego nie robi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  homohomini(2014-10-02)
 • A ten jak zwykle monotematyczny, najarał się czegoś, czy coś gorszego. .Panie Jurku, łeb pod kran, napić się zimnej wody i pewnie Panu przejdzie. Od dłuższego czasu stara się Pan wnosić kłótnie, podpuszczać ludzi, psuć krew. Wiadomo, jest Pan z Platformy Osobistej a tam działa się właśnie według takiego wrednego kodu. Weź Pan opanuj się, ochłoń trochę, bo ludzie Pana znienawidzą. Przez wiele lat czynił Pan wiele dobrego dla współobywateli i nagle Pana naszło, odbiło niespotykaną szajbą. Proszę porozmawiać z jakimś zaprzyjaźnionym psychologiem aby rozładował z Pana złość towarzyszącą Panu od przegranych w Elblągu wyborów. To był demokratyczny wybór mieszkańców miasta. .Paniał? A to, co Pan tu wypisuje to stek pomówień, bzdur. Jeśli są takie wykroczenia, przestępstwa, to jazda do prokuratora, a nie chlapać ozorem po próżnicy i judzić, judzić, obrzucać błotem, może coś się przylepi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  bohdan(2014-10-02)
 • a dlaczego autor nie podpisuje się imieneim i nazwiskiem?????
 • a czemu komentator nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  JanKawa(2014-10-02)
Reklama