UWAGA!

Jedne ubywają, drugie przybywają

 Elbląg, W tym miejscu służba celna przeprowadziła kontrolę po raz pierwszy, ale nie wiadomo czy po raz ostatni
W tym miejscu służba celna przeprowadziła kontrolę po raz pierwszy, ale nie wiadomo czy po raz ostatni (fot. mw)

Służba Celna była już na 1 Maja i na ul. Rzeźnickiej, a także w jednym z pubów na starówce. We wszystkich tych miejscach stały nielegalne automaty, które zostały skonfiskowane. Kolejne trzy celnicy zabrali z salonu gier w Parku Planty.

Jak wyjaśnia Ryszard Chudy, rzecznik prasowy Izby Celnej w Olsztynie, wczorajsza (26 sierpnia) kontrola była pierwszą w tym miejscu. Tylko od 1 lipca aż do teraz na terenie Elbląga oraz podległych powiatach zlikwidowano 84 automaty.
       - Jak wynika z naszych obserwacji coraz więcej punktów z nielegalnymi automatami jest zamykanych – opowiada Chudy. – By ten proces utrzymać niezbędne będą jednak dalsze, stałe działania i takie planujemy.
       Zgodnie z prawem za prowadzenie gier na automatach bez koncesji lub zezwolenia (takie mogą mieć jedynie kasyna gry) grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych (od 560 zł aż do 16 milionów złotych) albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.
       Jak jednak pokazuje praktyka kara nie odstrasza właścicieli automatów – na miejsce tych, które zostały zarekwirowane wstawiane są kolejne, co przyznali sami celnicy. A maszyna, które kosztuje kilka tysięcy może zarobić na siebie już w ciągu miesiąca.
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama