UWAGA!

„Jedziemy nie trujemy”! Przystanek Elbląg

 Elbląg, „Jedziemy nie trujemy”! Przystanek Elbląg

9 czerwca o godz. 11.00 w Elblągu przy ul. Stary Rynek pod Bramą Targową w ramach ogólnopolskiej akcji odbędzie się happening i konferencja prasowa. Będą wielkie, barwne flagi, aktorzy na szczudłach, uczniowie z IV LO i inni elbląscy rowerzyści. W ten sposób będą nagłaśniane problemy związane z tzw. niską emisją.

Polacy pokochali rowery. A te mają dobroczynny wpływ na zdrowie i stan środowiska naturalnego. Systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia kondycję, normalizuje poziom cukru we krwi, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Rower nie wydziela spalin.
       Jak podaje WWF transport drogowy jest źródłem 1/4 światowej emisji CO2. Samochodowe silniki spalinowe emitują do atmosfery również tlenki siarki i azotu, pyły i toksyny, metale ciężkie i węglowodory. W Polsce udział samochodów w ogólnym zanieczyszczeniu atmosfery wynosi 30 proc., a w dużych miastach wzrasta nawet do 90 proc.
       Jazda na rowerze ułatwia kontakt z naturą, zmniejsza napięcie i stres. Daje większą swobodę i szybkość w przemieszczaniu się po mieście, oszczędza czas, nie naraża na wyczekiwanie w ulicznych korkach i wdychanie spalin.
      
oprac. redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...