UWAGA!

Jego ciało musi pójść w ruch - dla zdrowia i sylwetki

 Elbląg, Paweł Walkiewicz chce być bardziej aktywny fizycznie, pomogą mu w tym ćwiczenia zaproponowane przez Endorfina FIT
Paweł Walkiewicz chce być bardziej aktywny fizycznie, pomogą mu w tym ćwiczenia zaproponowane przez Endorfina FIT (fot. Anna Dembińska)

Do tej pory trudno było mu się zmobilizować do tego, aby zacząć się ruszać. A chciałby zamienić siedzący tryb życia na bardziej aktywny, co poprawi stan jego zdrowia, a także pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Paweł Walkiewicz, uczestnik programu "Bądź panem swojego wyglądu", odwiedził Endorfina FIT – Centrum Fitness, Odnowy i Rehabilitacji. To tam dowiedział się, jak będzie musiał pracować z własnym ciałem, aby osiągnąć pożądane efekty, a przede wszystkim sobie nie zaszkodzić. Zobacz więcej zdjęć. 

Najpierw odbyły się konsultacje, podczas których przeanalizowano skład jego ciała oraz ustawienie kręgosłupa i bioder.
       - Dowiedziałem się, że przenoszę ciężar ciała na jedną ze stron, dlatego jego układ jest niestabilny. Potrzebuję ćwiczeń, które pomogą mi je pionizować i wrócić do równowagi. Wzmocnienie pleców, zadbanie o kręgosłup oraz ćwiczenia na nogi - to moje priorytety. Muszę pamiętać o regularnych treningach cardio, aby powalczyć z kaloriami i tkanką tłuszczową – opowiada Paweł Walkiewicz.
       Jak mówi trener z Endorfina FIT, siedzący tryb życia oraz długotrwały brak aktywności dał mu się we znaki.
       - Brak aktywności fizycznej, a także nadwaga, która mu ciąży, skrzywienia odbijają się na jego stawach, obciążają narządy ruchu oraz serce i układ oddechowy. Całość również źle wpływa na samopoczucie Pawła, nastawienie do codziennych problemów. Otwarty umysł i pozytywne nastawienie również trzeba pielęgnować i karmić, na przykład ćwiczeniami, aktywnością fizyczną – wyjaśnia trener.
       W takich przypadkach zawsze jest zagrożenie, że Paweł może jednak zrezygnować. Tutaj potrzebne są czas oraz konsekwencja. Dobrze wesprzeć się zatem pomocą trenera i "odczarować" pewne miejsca, takie jak strefa funkcjonalna, strefa cardio, strefy wolnych ciężarów i maszyn.
       - Na treningach omawiamy programy treningowe i schematy najlepiej pasujące do danej osoby. Opracowujemy ćwiczenia i ich rozkład. Nie ma rozwiązań uniwersalnych, bo mimo że wszyscy jesteśmy podobni i często mamy podobne cele, to jednak w szczegółach są ogromne różnice i reagujemy w różnym stopniu na inne bodźce. Wychodzimy z założenia, że każdy jest wyjątkowy. Mając to na uwadze "szyjemy na miarę" treningi, ćwiczenia, profile treningowe. Wspieramy podopiecznych również masażami i naturalnymi zabiegami regeneracji - wyjaśnia trener z Endorfina FIT. - Pawłowi z programu „Bądź panem swojego wyglądu", również zaproponowaliśmy taką drogę. Podczas drugiej części wizyty pokazaliśmy mu wybrane ćwiczenia na maszynach, które mają pełną regulację pod budowę ciała i są bezpieczne. To dobre rozwiązanie przy jego poziomie świadomości ciała. To takie pierwsze samodzielne kroki, żeby oswoić się z wysiłkiem większym aniżeli codzienny luz. Ćwiczenia na elipsie, wiosłach są dobrym punktem wyjścia do poprawnej pracy serca i układu oddechowego (w aktywności) oraz walki o spalanie kalorii i początkiem redukcji zbędnych kilogramów – dodaje trener z Endorfina FIT. - W ramach tego programu Paweł otrzymał od nas 50-procentowy rabat na pakiet treningów personalnych z opieką.
       Dla uczestnika programu przygotwana zostanie również "ścieżka zdrowia", czyli komplet ćwiczeń, które powinien wykonywać przez dwa miesiące.
       - Będzie to program, który rozrusza jego ciało i zmusi je do bezpiecznej aktywności, nie nadwyrężając go, szczególnie w pierwszej fazie - wyjaśnia trener Endorfina FIT. - Konkretne ćwiczenia przestaną być dla niego "czarną magią". Świadomy ruch, lepsza postawa, wzmocnienie to najważniejsze założenia pierwszego okresu. Potem Paweł może iść dalej realizując swoje założenia, już z zupełnie innym nastawieniem i pewnością siebie. A to ma znaczenie dla każdego: być lepszym niż wczoraj i widzieć postęp na treningu i w codziennym funkcjonowaniu. Życzymy mu dużo silnej woli i tego, żeby wytrwał w założeniach. My postaramy się mu pomóc i będziemy go wspierać, ale najważniejszy krok należy do niego. Endorfina trzyma kciuki za Pawła.
       Paweł przyznaje, że do Endorfiny zamierza chodzić regularnie.
       -Chcę również namówić tatę na to, żeby wybrał się ze mną – dodaje.
      
       Okres letni to w Endorfinie czas promocji - możecie spróbować tego, na co nie mieliście czasu albo chęci. Czekają na Was wakacyjne promocje na masaże, a przede wszystkich promocja na pakiety treningów personalnych.
       Nadwaga, dyscyplina sportowa, brak kondycji, a może całkowicie nowy start? Powody nie są ważne, teraz masz możliwość skorzystać z wakacyjnej promocji Endorfina FIT treningów personalnych.
       Centrum Fitness, Odnowy i Rehabilitacji, ul. Żeromskiego 2D (obok E-Leclerc, parking).
       Więcej szczegółów znajdziesz w samej Endorfinie.
      
       Naszym uczestnikiem opiekuje się grono doświadczonych specjalistów.

 

Skórą Pawła zajęła się Klinice Medesta, Dermatologia i Medycyna Estetyczna, o dietę zadbał Food and Fit, catering dietetyczny. O oprawę oczu zadbał Salon Optylux, a o piękny uśmiech dba Poradnia stomatologiczna Bella Dent. W salonie mody męskiej Adonis udało się wybrać stylizację, który odświeży wizerunek Pawła, a dopełnieniem całości oraz przysłowiową "kropką nad i" będzie fryzura, a wykonują ją mistrzowie z Salonu Fryzjerskiego Point.  
       Bądźcie na bieżąco, zaglądajcie do nas i kibicujcie Pawłowi, zapraszamy także na naszego Facebooka.  


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama