UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest śledztwo w sprawie proboszcza (aktualizacja)

2019-06-17
Aktualizowany 2019-06-18 13:00
Elbląg, (archiwum portEl.pl)
(archiwum portEl.pl)

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Elblągu wszczęła śledztwo w sprawie zawieszonego proboszcza parafii św. Piotra Apostoła w Młynarach. Chodzi o "dopuszczenie się tak zwanych innych czynności seksualnych" wobec 9-latki, która dzisiaj jest dorosłą kobietą.

Sprawa księdza Grzegorza z Młynar poruszyła nie tylko mieszkańców tego miasta. Ksiądz twierdzi, że został wezwany do Kurii, gdzie poinformowano go o anonimowym piśmie,  w którym ktoś oskarża go o molestowanie. Został zawieszony w obowiązkach kapłana i proboszcza, musiał opuścić parafię, przebywa obecnie w Elblągu. 
       W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Elblągu w odpowiedzi na nasze pytania poinformowała, że wszczęła dochodzenie w sprawie "dopuszczania się innych czynności seksualnych wobec nieletniej pokrzywdzonej przez ustalonego księdza w Elblągu". 
       Kiedy miało dojść do tych czynów (z treści pisma prokuratury wynika, że miał być więcej niż jeden), tego prokuratorzy nie chcą zdradzić, powołując się na potrzebę "prawidłowego zabezpieczenia postępowania karnego". 
       - Zawiadomienie w tej sprawie złożył 14 czerwca delegat biskupa elbląskiego ds. ofiar wykorzystywania seksualnego i nie jest to zawiadomienie anonimowe" - informuje Jarosław Żelazek, prokurator rejonowy. 
       Czy to oznacza, że list, jaki dotarł do Kurii, nie był anonimowy, jak uważa ksiądz? Zapytaliśmy o to ponownie w prokuraturze. Czekamy na odpowiedź także z Kurii Diecezji Elbląskiej.
      
       Aktualizacja z wtorku: Prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek poinformował nas dzisiaj, że w zawiadomieniu skierowanym do prokuratury w tej sprawie od delegata biskupa są wymienione dane osoby, która miała być pokrzywdzona przez księdza. - To dzisiaj dorosła już kobieta, która w chwili popełnienia czynów, o których mowa w zawiadomieniu, miała dziewięć lat - powiedział nam Jarosław Żelazek.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama