UWAGA!

Jest spokojnie, ale frekwencja niska

2014-05-25
Aktualizowany 2014-05-25 18:45
 
Elbląg, Jest spokojnie, ale frekwencja niska
fot. Anna Dembińska

Trwają wybory do europarlamentu. Lokale czynne są od godz. 7 rano, zamknięte zostaną o godz. 21. Jak informuje miejska komisja wyborcza nikt ciszy wyborczej nie zakłócił, a  frekwencja na godz. 18 wyniosła trochę ponad 15 procent . Zobacz zdjęcia.

Miasto podzielone jest na 62 Obwodowe Komisje Wyborcze. Już teraz wiadomo, że frekwencja jest niska - jak podaje miejska komisja wyborcza do godz. 12 zagłosowało dokładnie 7,37 proc. uprawnionych do głosowania. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza frekwencja w całym kraju na godz. 12 wynosi 7,31 proc.
       - Do godz. 12 głosowało około pięć procent uprawnionych, widać, że frekwencja jest niższa, niż przy wyborach samorządowych - mówił Bogdan Siwoń, wiceprzewodniczący OKW w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych.
       - To prawda, rzeczywiście głosuje mniej osób - dodaje Halina Kalinowska, przewodnicząca OKW w Technikum Mechanicznym. - Głosują przede wszystkim ludzie w średnim wieku, starszych jest mniej, a młodych bardzo mało.
       To właśnie w tej OKW głosował Jerzy Wilk, prezydent miasta.
       - Głosuję we wszystkich wyborach od 1990 r. - mówił. - Widzę, że ludzie młodzi mają inne poglądy i dużo pomysłów, ale jeżeli chcą je realizować muszą głosować, inaczej nie będą mieli swoich przedstawicieli.
      
       Jak informuje miejska komisja wyborcza głosowanie przebiega spokojnie, a frekwencja na godz. 18 wyniosła dokładnie 15,19 proc.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama