UWAGA!

Jutro działania drogówki „Prędkość”

 Elbląg, Jutro działania drogówki „Prędkość”
fot. nadesłana

Jutro (21 lutego) elbląscy policjanci z ruchu drogowego wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej będą prowadzić działania pod nazwą „Prędkość”. Policjanci zapowiadają, że kierowcy drastycznie przekraczający dozwoloną prędkość będą karani wysokimi mandatami.

W działaniach wezmą udział policyjne radiowozy z wideorejestratorami, wykorzystane będą także laserowe mierniki prędkości. Przez cały czas policjanci zbierają informację od mieszkańców miasta i terenu powiatu o miejscach, w których kierowcy łamią przepisy i przekraczają bezpieczną prędkość. Tam właśnie będą wystawione patrole. Będziemy nie tylko w mieście, ale również na drogach powiatowych. Akcja rozpoczyna się jutro rano i potrwa do późnego wieczora. Funkcjonariusze będą także sprawdzać trzeźwość kierujących.
       Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców przewinień jest nadmierna prędkość, brawura i jazda po alkoholu. Nadmierna prędkość jest często przyczyną wypadków drogowych, w tym również śmiertelnych. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując zatrzymania prawa jazdy, czy ukarania wysokim mandatem karnym.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wykorzystane będą także laserowe mierniki prędkości zapewne ISKRA, która przekłamuje. Mierzy prędkość wentylatora klimatyzacji lub bierze prędkość z kosmosu.
 • Zapraszamy od rana na Fromborska, na odcinku od Łęcza. Na pewno będzie kogo lapac. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  kierowca(2014-02-20)
 • Mam nadzieję że będzie jakiś patrol na ul. Piechoty 17 wybudowano tam nową drogę ze znakiem C-13/16 a matoły bez szkoły śmigaja tam samochodami tłumacząc że nie ma tam zakazu jazdy samochodami. Prawko robili chyba za gęsi. Może jutro wytłumaczy im Policja i Żandarmeria dla kogo przeznaczona jest ta droga:-)
 • Zapraszam na Chrobrego. Ulicą spaceruje dużo ludzi, mnóstwo biegających i rowerzystów. .Jest to teren rekreacyjny a towarzystwo jeżdzi z prędkością 100 -120km/godz. Latem motocykliści jeżdżą na tylnym kole i straszą przechodniów. Mimo wielokrotnych interwencji na Policji i w Urzędzie Miasta, nie można się doprosić progów zwalniąjacych. Czyżby nasze Urzędy czekały, aż się wydarzy jakaś TRAGEDIA !!!!!
 • a może wreszcie Robotnicza w godzinach wieczornych, oj tam się dzieje. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  rowerzysta(2014-02-20)
 • w koncu trzeba natrzepać kasy. ..
 • Zażądać w każdym przypadku homologacji suszarek. Jeżeli pomiar zrobią Iskrą nie przyjmować mandatu i do sądu. 100% wygranych spraw można poczytać w necie. Żeby nikt jutro nie jechał po kielichu, Nie dajcie im wyrobić statystyk to jawna łapanka. Ich ulubione miejsca : Dąbka na odcinku od Shela do BP, za mostem Unii, tam gdzie 40 km/h przy szkołach np Piłsudskiego, Grotgera, Rawska, na Mickiewicza, na Kościuszki, Bema, Grunwaldzka, Radomska. Przed jazdą posłuchaj co na CB, użyj odpowiedniej aplikacji na telefon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Yanosik(2014-02-20)
 • Takich durni jak Yanosik powinni karać za to że zabierają bezprawnie tlen normalnym obywatelom
 • Yanosik czyta tylko internet i nawet nie wie że urządzenie typu " Radarowy miernik prędkości" posiada homologację dopuszczającą ją do użytku ale o wiarygodności pomiarów tego urządzenia mówi " ŚWIADECTWO LEGALIZACJI" Yanosik jak " zabierasz tlen" wypisując komenty to rób to rzetelniei na podstawie prawa, bo obecnie dajesz dowód, że słyszałeś o " biciu dzwonów ale nie wiesz z którego kościoła dzwonią" hahahahahaha. OGARNIJ SIĘ CHŁOPIE!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  xyzczytelnik(2014-02-25)
Reklama