UWAGA!

Jutro fotograficzne łowy

Elbląg, Jutro fotograficzne łowy
fot. Anna Dembińska

"12 godzin, 12 tematów, 12 zdjęć" to hasło drugiej edycji Elbląskiego Maratonu Fotograficznego, który wystartuje jutro (4 sierpnia) o godz. 10. - Wystarczy mieć ochotę do robienia zdjęć na wskazane tematy, trochę kreatywności, może kolegów i koleżanki, którzy pomogą w wymyślaniu kadrów, czas i wiarę w zwycięstwo - zachęca organizator Miłosz Kulawiak.

Już po raz drugi miłośnicy fotografii - amatorzy i zawodowcy - wyjdą w miasto na łowy. Bezkrwawe, bo z aparatem w dłoni. Będą szukali ciekawych kadrów. Trudność polega na tym, że oko fotografów musi patrzeć tematycznie.
       - Tylko 12 zdjęć zrobionych w kolejności podanych tematów - zastrzega Miłosz Kulawiak, organizator Maratonu. - Nie ma układania, przekładania, przenoszenia, zmieniania nazwy. Warunkiem dopuszczenia do oceniania jest prawidłowa kolejność zrobienia zdjęć i brak jakiejkolwiek obróbki poza możliwościami aparatu. Trudność polega na tym, że jeden temat może być na Zawadzie, bo tak sobie robiący zdjęcia wymyśli, a drugi na Zatorzu i trzeba się przemieszczać - dodaje.
       Warunki przystąpienia do Maratonu?
       - Wystarczy mieć aparat cyfrowy z matrycą minimum 5 mpx lub większą - wskazuje Miłosz Kulawiak. - Wskazana także ochota do robienia zdjęć na wskazane tematy, trochę kreatywności, może kolegów i koleżanki, którzy pomogą w wymyślaniu kadrów, czas i wiarę w zwycięstwo. Wystarczy wyjść z domu, zapisać się, wykonać zdjęcia i oddać zdjęcia - takie to proste - mówi ze śmiechem. - O wszystkich zasadach można przeczytać w regulaminie na stronie www.elblaskiespaceryfotograficzne.pl.
       Zapisy do Maratonu będą przyjmowane 4 sierpnia od godziny 10 do 12 w Ratuszu Staromiejskim. Należy przynieść ze sobą dokument tożsamości (ważna jest data urodzenia).Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców (chodzi o wykorzystanie zdjęć).
       Oddawanie zdjęć również odbywać się będzie w Ratuszu w godzinach 20 - 22. Dla pierwszych kilkudziesięciu osób nagroda niespodzianka. Posiadacze nietypowych kart pamięci lub aparatu powinni przynieść ze sobą kabelek do zgrywania zdjęć.
       W niedzielę zbierze się komisja konkursowa, która wyłoni laureatów Maratonu. Wśród nagród bony upominkowe do internetowego sklepu fotograficznego, plecak na sprzęt foto, pamięci USB, książki i koszulki.
       - Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone podczas Dni Elbląga na dużej scenie przed lub pomiędzy koncertami - mówi Milosz Kulawiak. - Zapraszamy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zdawanie zdjęć w Ratuszu? Dlaczego nie można tego zrobić w PWSZ jak w zeszłym roku? Tam jest o 19 koncert i trzeba będzie się zrywać o 20 żeby zanieść zdjęcia aż na starówkę do Ratusza. Całkiem nieprzemyślane decyzje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maska12(2012-08-03)
 • a mogę robić zdjęcia smartfonem?
 • "Wystarczy mieć aparat cyfrowy z matrycą minimum 5 mpx lub większą "---- to wpadnę tam z moim telefonem. ..
Reklama