UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kandydaci do obrony terytorialnej muszą w Elblągu poczekać

 
Elbląg, Wojskowa Komenda Uzupełnień znajduje się przy ul. Królewieckiej
Wojskowa Komenda Uzupełnień znajduje się przy ul. Królewieckiej (fot. Michał Skroboszewski)

Dzisiaj z wielką pompą są oficjalnie otwierane punkty informacyjne dla kandydatów w Wojskach Obrony Terytorialnej. Elbląski punkt, który mieści się w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ul. Królewieckiej, przyjmuje deklaracje chętnych od dłuższego czasu. Złożyło je już kilkadziesiąt osób.

- W jednym z pomieszczeń zostało wydzielone miejsce, w którym na kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej czeka wyznaczona osoba z naszej komendy – mówi major Bogdan Lech z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu. - Można się tutaj zapoznać ze szczegółami na temat powstających Wojsk Obrony Terytorialnej oraz złożyć deklarację do ich przystąpienia. Dane osób, które są oficerami rezerwy, przekazujemy do dowództwa WOT. Pozostałe osoby informujemy, że obecnie jednostki WOT są formowane na wschodzie kraju. Gdy tylko będą tworzone w Elblągu, z pewnością się z nimi skontaktujemy. Dotychczas deklarację złożyło kilkadziesiąt osób.
       Ustawa o WOT zakłada, że osoby, które zostaną wcielone do tego rodzaju wojska, będą pełnić służbę w danej jednostce przez dwa dni miesięcznie (w dni wolne od pracy). Jeśli dany kandydat nie był w wojsku, przejdzie najpierw 16-dniowe szkolenie. Za swoją służbę, która ma trwać od roku do 6 lat, mają dostawać co najmniej 450 złotych miesięcznie.
       Formowanie WOT ma potrwać do 2019 roku. Docelowo ma powstać 17 brygad obrony terytorialnej (68 batalionów lekkiej piechoty i 314 kompanii lekkiej piechoty). Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, „z głównym założeniem kompania OT w każdym powiecie.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama