UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kandydaci na ławników poszukiwani

30 czerwca 2011 r. upływa termin zgłaszania kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Elblągu.

Kandydatów na ławników, radom gmin mogą zgłaszać prezesi sądów, stowarzyszenia, organizacje związkowe, organizacje pracodawców i inne organizacje zarejestrowane na podstawie przepisów prawa z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej 25 obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie miasta. Kandydatów na ławników do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy mogą zgłaszać związki zawodowe oraz organizacje pracodawców.
       Zgłoszenia kandydatów dokonuje się na karcie zgłoszeniowej, którą można pobrać ze strony internetowej www.ms.gov.pl lub w pokoju 95 Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Do karty kandydat ma obowiązek załączyć:
       - 3 aktualne fotografie,
       - informację z Krajowego Rejestru Karnego,
       - oświadczenie, że nie toczy się przeciwko kandydatowi postępowanie karne,
       - zaświadczenie lekarskie, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania funkcji ławnika.
      
       Do karty złożonej przez grupę obywateli dołącza się listę osób popierających kandydata. Koszt opłaty za wydanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego oraz opłaty za badanie lekarskie ponosi kandydat na ławnika. Zgłoszenia kandydatów, które nie będą spełniać wymogów formalnych lub które wpłyną do rady gminy po upływie w/w terminu pozostawia się bez rozpatrzenia.
      
       Wszelkich informacji na temat wyborów ławnika można uzyskać w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego pod numerem telefonu 55 239-30-95 .
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A moim zdaniem to wielka ściema, bo tak naprawdę to na rozprawy sądowe zapraszane są te same osoby, które chcą zarobić, bo taki cel sobie obrały. Ja jestem ławnikiem tej kadencji, ale czy jestem ? zaproszono mnie jeden raz i na tym koniec, ktoś powie że brak było kontaktu, ale podałem nr. telef. stacjonarnego i komórkowego, i co ? ano nic. Dzwoniłem, dopytywałem w sekretariacie i nic, na układy nie ma rady, nawet tam trzeba mieć łokcie. Powodzenia życzę tym co chcą być ławnikiem.
 • no nie płącz, nie płacz, masz przytul misia, chcesz wysmarkamy nosek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  papcioH(2011-05-27)
 • Do papcioh : twoja inteligencja to jest w lesie, nie w głowie, z tego co napisałem nic nie zrozumiałeś, ja chcę pokazać że nawet być czynnym ławnikiem trzeba mieć łokcie.
 • Kondek Dawne to czasy kiedy na ławników było dwa razy więcej chętnych jak miejsc. Co do układów, to żadna tajemnica. Samo życie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kondek(2011-05-27)
 • napiszcie też przy okazji o bezczelnym wciśnięciu niejakiej Doroty Wcisły do Rady Programowej TVP w Olsztynie www.krrit.gov.pl czyli kolejny nepotyzm w wykonaniu Platformy - patrz zatrudnienie rodzonej siostry pana Strzelca na Modrzewinie
 • derektorka sp16 zatrudniła swoją córkę w szkole
 • Ojej, ojej, nie mam aż tylu misiów :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  papcioH(2011-05-28)
 • Tak, tak Elbląg powolutku staje się sympatycznym miastem-rodzinnym, w szerokim znaczeniu tego słowa. Nie masz koneksji -nie masz szans. Kiedyś decydowała Partia, teraz. .. .? W tym wszystkim bryluje Oświata. Znam to z osobistych doświadczeń rodzinnych. Mało tego, że o przyjęciu na jakiś etacik decydują względy jw to wybitne dzieci PEDAGOGÓW PO ESENACH-obskakują po dwa etaty. Możesz bracie mieć trzy udokumentowane fakultety-idealne do nauczania blokowego, a dyrektorka ci powie; Oj kolego żebyś miał jeszcze to i tamto to może. .? A kto to są dyrektorki? Przeważnie żony -byłych Pułkowników. To One kształtują naszą oświatę. Inna sprawa, że zarobki w tej specjalności są śmieszne-więc chłopy tam się nie garną a dzieci mają luz-taki co to radziecki uczony wymyślił. Ławnicy? Muszą mieć twarde łokcie, by długo się na nich opierać. To wszystko jest ILUZJĄ i mydleniem oczu. Klan prawników jest osobnym rozdziałem lecz by to rozgryżć bez połówki ani rusz No to Nara m.
 • Ławnicy to zwykli figuranci, nie mający nic do powiedzenia. U nas sędzia to Bóg i "nieomylna wyrocznia". Czas z tym skończyć. Ławnicy do roboty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kropla(2011-05-28)
 • W straży pożarnej tez nie lepiej - same klany, same klany. Gdzie nie spojrzysz, szwagier, chrzestny, córka. ..
 • -"lawników" poszukajcie w parkach. siedzą i czekają-. !!!
 • byłam ławnikiem, wiem, jak to jest, jeden w miesiącu 5 rozpraw a inni 5 rozpraw przez pół roku
Reklama