UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kierował motorowerem bez uprawnień

 
Elbląg, Kierował motorowerem bez uprawnień

Wczoraj wieczorem (21 czerwca) policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Podczas niej okazało się, że kierujący prowadzi niesprawny technicznie pojazd, przewozi nietrzeźwego pasażera i nie posiada uprawnień do kierowania. Policyjna kontrola zakończyła się skierowaniem wniosku do sądu.

Policyjna kontrola na ulicy Sikorksiego w Braniewie zakończyła się dla kierującego motorowerem i jego pasażera skierowaniem wniosku do sądu. Podczas kontroli drogowej mieszkańców gm. Frombork funkcjonariusze stwierdzili niesprawny stan techniczny pojazdu. Ponadto okazało się, że 21-letni kierowca przewoził nietrzeźwego pasażera a sam nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Jak oznajmił ze zdziwieniem policjantom, sądził, że skoro ma ukończone 18 lat, to może kierować motorowerem bez uprawnień. Z kolei 33-letni pasażer, będący jednocześnie właścicielem motoroweru, odpowie za udostęnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania. Popełnione wykroczenia zagrożone są karą grzywny.
       Przypomianmy – w 2013 roku zmieniły się przepisy dot. kierowania motorowerem. Zgodnie z ustawą od 19 stycznia 2013 roku zamiast karty motorowerowej jest wydawane prawo jazdy kategorii AM uprawniające do prowadzenia motorowerów i lekkich pojazdów czterokołowych. Zdobyć je można każda osoba od 14. roku życia. Nowe regulacje nie dotyczą osób, które przed ww. datą ukończyły 18 lat, albo posiadają kartę motorowerową wydaną przez dyrektora szkoły.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama