UWAGA!

Kierowcy już bez ulgi

 Elbląg, Kierowcy już bez ulgi
fot. Anna Dembińska

- Dlaczego Rada Miejska zlikwidowała ulgę na bilety ZKM dla posiadaczy pojazdów zarejestrowanych w Elblągu? - pyta nasz Czytelnik. Ulga ta przestała obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. O wyjaśnienia spytaliśmy Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

- Dlaczego Rada Miejska zlikwidowała ulgę za bilety ZKM dla posiadaczy pojazdów zarejestrowanych w Elblągu? Nie stać ich na zakup elektrycznych autobusów, nowych tramwajów, zmniejszyli ilość linii i kursów. To wszystko wpływa na fakt, żeby pojechać swoim smrodliwym samochodem. Niech piesi sobie wdychają te spaliny. Polityka Rady Miejskiej i prezydenta jeśli chodzi o ekologię to kończy się na ścieżce rowerowej, tylko mogliby choć je odśnieżyć, żeby przejechać można było - pisze nasz Czytelnik.

O likwidację ulgi zapytaliśmy Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

- Intencją wprowadzenia opisanej ulgi było zachęcenie mieszkańców do pozostawienia swoich aut na parkingach i wybrania podróży komunikacją miejską. Wraz z wejściem w życie przepisów dotyczących zniesienia obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego auta, wspomniana ulga straciła uzasadnienie. Tak naprawdę zachęcała ona jedynie do podróżowania wraz z dokumentem rejestracyjnym, a nie do pozostawienia auta na parkingu, ponieważ mogło ono być nadal użytkowane przez inne osoby - poinformował nas Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Decyzję o likwidacji ulgi podjęli radni podczas sesji 4 listopada 2021 roku, przepis obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Przypomnijmy, że zgodnie z prawem od 1 października 2018 roku kierowcy już nie muszą wozić dowodu rejestracyjnego i OC ze sobą.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Znowu literówka daw
 • Jaki pomysłowy Dobromir z tego dyrektora ZKM. Z założenia robi się z ludzi oszustów, którzy oszukiwaliby komunikację miejską na ulgowym bilecie a samochód oddali komuś z rodziny. Chore. .. to przed zmianą przepisów kanar powinien jeszcze takiego człowieka przeszukać, sprawdzić czy posiada dwa komplety kluczyków + dowód rejestracyjny. Bo może kiwa system.
 • sporadycznie jeżdziłem tramwajem do pracy, tylko dlatego że czasami nie chciało się odśnieżyc samochodu i faktycznie jeżdzilem na tej uldze i teraz mam płacic za bilet normalny? kiedy wczesniej było promowane aby zostawic samochód i pojechać tramwajem. Mniej spalin, mniej korków. wszystkie wasze zmiany nie maja najmniejszego sensu, teraz tramwaje są zapchane, nie ma jak wsiaść, trzeba czekac na kolejny bo może tam bedzie miejsce, a za to autobusy jeżdzą puste, bo nigdzie nimi nie dojadą, trzeba sie przesiadac i czekac na kolejne przesiadki co zajmuje wiecej czasu. co wy robicie z tym ZKM? masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  83
  4
  pasażer(2022-01-14)
 • ]] ""Dlaczego Rada Miejska zlikwidowała ulgę za bilety kultowe ZKM""- jakie to są te KULTOWE bilety??- chyba z logo PIS?
 • Polski Wał.
 • Dobrze że nie zlikwidowali ulgi dla hdk.
 • Nie mam obowiązku wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego, lecz gdy zamierzam korzystać z ulgi to przecież dowód zabiorę ze sobą. To jakiś nonsens. Kto to wymyślił?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  2
  selavi(2022-01-14)
 • Głupszego uzasadnienia już nie można było wymyślić,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  59
  3
  emeryt 2018(2022-01-14)
 • Wróciłem z UK 2 lata temu i w tym roku planuję wracać. W Polsce nie jestem w stanie żyć…niskie zarobki, a wydatki jak na zachodzie.
 • Dowodu nie musimy woźić od 2018,ulge likwidujemy w 2022,"zapłon"ZKMu jest naprawde oszałamiający. Komunikacja miejska w elblagu to jakis dramat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58
  3
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2022-01-14)
 • nissan i ropuch + bezradna rada = podsumowanie tego tematu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  2
  misiek778(2022-01-14)
 • To była taka ulga? Trzeba mieć czas żeby zdecydować się na elbląską komunikację miejską. Dużo czasu. Elbląg jest mały a komunikacja bardziej przeszkadza niż ułatwia życie :)
Reklama