UWAGA!

Kierowcy „na gazie"

Elbląg, Kierowcy „na gazie"

W miniony weekend (19-20 kwietnia) policjanci zatrzymali na drogach powiatu elbląskiego pięciu nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich miało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę (19 kwietnia) około godziny 1.20 w nocy przy ulicy Przymurze w Elblągu. 52-letni mężczyzna kierował Volkswagenem Passatem mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
     Kolejne zatrzymanie miało miejsce również w sobotę około godziny 23.30 przy ulicy Łęczyckiej. Kierujący Toyotą Corollą, 27-letni mężczyzna sposobem jazdy wzbudził zainteresowanie policjantów.
     - Na wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe, mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali 27-latka. Mężczyzna nie miał nawet siły poddać się badaniu alkomatem. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do analizy. Następnie trafił do policyjnego aresztu.
     Trzeciego pijanego kierowcę zatrzymali funkcjonariusze z Pasłęka w niedzielę (20 kwietnia) około godziny 2 w nocy w miejscowości Rogajny. 30-letni mężczyzna kierował Oplem Kadettem mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto 30-latek prowadził pojazd pomimo zakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostródzie.
     Za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi, oprócz straty prawa jazdy, kara do 2 lat więzienia.
     Policja apeluje aby wszelkie zaobserwowane, a nienaturalne odruchy kierowcy (np. jazda wężykiem), mogące świadczyć o stanie nietrzeźwym kierującego, niezwłocznie zgłaszać pod nr 997.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama