UWAGA!

Kim jest Dżej Dżej?

 Elbląg, Kim jest Dżej Dżej?
fot. Michał Skroboszewski

Każde rondo powinno mieć nazwę, bo taka dzisiaj moda. Swojej nazwy doczekało się też to, które ulokowane jest na wyjeździe z Kazimierzowa na „siódemkę”. Patronem skrzyżowania został tajemniczy Dżej Dżej.

W Elblągu istnieje rondo Żołnierzy Wyklętych, Tarnopol, Kaliningrad, w taki sposób upamiętniono też rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.
       Swojego patrona doczekało się też to, które znajduje się przy wyjeździe z Kazimierzowa na krajową „siódemkę”. Obecnie trwa tam budowa drogi, a wybudowane prowizoryczne skrzyżowanie o ruchu okrężnym miało ułatwić wyjazd i wjazd z Kazimierzowa. Co to jednak za rondo, które nie ma nazwy? Ani patrona? 
       Ktoś zauważył ten brak i zdecydował się na nadanie mu nazwy (lub imienia) Dżej Dżeja. Pojawiła się stosowna tabliczka z patronem skrzyżowania, ale oficjalnej uroczystości nie było. Niestety. Nie udało się nam także ustalić kim jest tajemniczy Dżej Dżej – patron ronda. Nie ma też uchwały właściwego organu samorządu terytorialnego, z którego moglibyśmy się dowiedzieć za jakie zasługi Dżej Dżej został uhonorowany.
       Niezawodny Google pod hasłem Dżej Dżej wyświetla film produkcji polskiej z 2014 roku z Borysem Szycem w roli głównej. Dżej Dżej to także tytuł książki – zapisu rozmowy z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Kojarzy się też z członkiem zespołu Big Cyc i Czarno – Czarni.
       Niestety, wygląda na to, że rondo wkrótce straci swojego patrona.

  Elbląg, Kim jest Dżej Dżej?
Fot. Michał Skroboszewski

- Oznakowanie jest nielegalne, a ponieważ jest to teren budowy, za który odpowiada wykonawca robót, zwróciliśmy się do niego o usunięcie tabliczki – napisał Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
       Podpowiadamy, że w Elblągu na nadanie nazwy czeka rondo przy zbiegu ulic Robotniczej, Teatralnej, Browarnej. Może tajemniczy Dżej Dżej będzie dobrym kandydatem na patrona tego skrzyżowania?
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama