UWAGA!

Kobieta w policji sprawdziła się

Elbląg, Kobieta w policji sprawdziła się
(fot. PS)

Od 17 lat w służbie w policji. Ostatnich 8 lat przepracowała w Centralnym Biurze Śledczym w Olsztynie. Brała udział w pracy operacyjnej związanej z najpoważniejszymi sprawami, m.in. uprowadzeniem Krzysztofa Olewnika. Podinspektor Dorota Macoch, bo o niej mowa, pełni obecnie funkcję zastępcy komendanta miejskiego policji w Elblągu. Podlega jej pion kryminalny.

Podinsp. Macoch ma 41 lat. Pochodzi z rodziny z „mundurową” tradycją. - Jeszcze w milicji pracował mój ojciec, również teściowie, mąż także jest policjantem - mówi podinsp. Dorota Macoch. - Mój wybór był jednak trochę przypadkowy.
     Pani podinspektor pracuje w służbie mundurowej od 17 lat. Zaczynała od stopnia posterunkowego w komisariacie, by następnie przechodzić kolejne stopnie awansu. - Pracowałam w pionie kryminalnym, byłam rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, a ostatnich 8 lat upłynęło mi na pracy w Wydziale do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Olsztynie CBŚ Komendy Głównej Policji.
     Czy kobiecie jest trudno być policjantką?
     - Kiedyś, gdy kobiet w mundurze było mniej, wzbudzały zdziwienie, nawet pewną nieśmiałość - twierdzi podinsp. Macoch. - Obecnie kobieta w służbie sprawdziła się. Dobra praca w policji nie jest jednak kwestią płci - chodzi raczej o to, czy ktoś lubi to, co robi, czy nie - kwituje.
     Świeżo upieczona pani zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu wykazała się już doświadczeniem, zaangażowaniem i odpowiedzialnością, pracując nad sprawami związanymi z poważnymi przestępstwami. Zajmowała się m.in. sprawą uprowadzenia Krzysztofa Olewnika, sprawą zaginięcia dwóch biznesmenów ze Szczecina (w której oskarżonym jest Jan R., pseudonim „Kulawy” - toczy się przed elbląskim Sądem Okręgowym) oraz sprawą odłamu pruszkowskiego. - Osoby oskarżone w tej sprawie otrzymały już prawomocne wyroki 25 lat więzienia - dodaje podinsp. Dorota Macoch.
     A jakie plany związane z elbląską komendą ma podinsp. Macoch?
     - Na razie chcę zapoznać się z komendą, jej pracownikami, a także ze skalą przestępczości w mieście - zdradza. - Nie mam zamiaru zmieniać tego, co dobre. Chcę po prostu zrobić wszystko, by w Elblągu było bezpieczniej. Nie obiecam, że wstrzymam przestępczość zupełnie, ale na pewno będę się starała, razem z moimi podwładnymi, ją ograniczyć - dodaje.
     Podinspektor Macoch przyznaje, że naszego miasta nie zna, ale zapewnia, że pozna. - Dotychczas mieszkałam w Olsztynie, ale teraz to się zmieni - zapowiada. - Jestem bardzo zadowolona i zaszczycona tym, że zostałam mianowana na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Elblągu. Podjęłam to wyzwanie i postaram się mu sprostać.
     Podinsp. Dorota Macoch kieruje pionem kryminalnym elbląskiej komendy. Jest szefową ok. 200 policjantów, w większości mężczyzn. Jest pierwszą kobietą na tak wysokim stanowisku nie tylko w elbląskiej komendzie, ale i w całym województwie warmińsko-mazurskim.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No nie wiem czy akurat to że ta Pani Podinspektor brała udział w sprawie Olewnika jest dla Niej zaszczytem. .. .. Obecnie raczej to się źle kojarzy. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ściema(2008-04-29)
 • Podziwiam, podziwiam :-) To panowie z KR teraz będą pod czujnym, kobiecym okiem. Myśle że kobieta powinna zwrócic uwage szczególnie na czyśtośc pojazdów nieoznakowanych jakimi poruszają się panowie z KR i teraz w ramach gimnastyki porannej proponował bym co kilka dni odkurzanie autek i pucowanie z zewnątrz. Nie ważne że słabiutkie te autka ale niech przynajmniej będą czyste. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SUKCESÓW !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cycuś glancuś(2008-04-29)
 • " m. in. uprowadzeniem Krzysztofa Olewnika" no to akurat jech chluby nie przynosi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Isaura(2008-04-29)
 • Mnie to nie przekonuje. .. Przecierz Krzysztofa Olewnika ostatecznie zamordowano, przy - jak się ostatnimi dniami okazało - sporej pomocy policjantów pracujących nad tą sprawą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PrzenosinyDlaPrzyciuchu(2008-04-29)
 • To ciekawe. To wielki sukces, że w ogóle pracowała. A może tak o ewidentnych sukcesach? Zabójcy trzech konwojentów sprzed kilku lat k. Szczytna wykryci? A cóż to - dziennikarze pracują na etatach w policji w O. ? To oni musieli namierzyć zboczka-erotomana co obecnie na wikcie państwowym okupuje jedynkę w ZK Barczewo? A może tak parę słów o współpracy z tym osobnikiem-b. prezydentem? Na miejscu tej pani i jej bossa S. po sex-aferze w olsztyńskim ratuszu napisałabym raporcik o dymisji. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Welcome to Elblag?(2008-04-29)
 • Akurat sprawa Olewnika nie zakończyła się sukcesem, także czy jest się czym chwalić. .. .. ?
 • wowww!!!!!szok na elblag!!!!!1
 • No ale chyba tym, że brała udziaał w pracy operacyjnej nad sprawą Krzysztofa Olewnika to nie ma się czym chwalić.
 • Może i dobry fachowiec, ale przed nominacją powinna złożyć zeznania w wiadomej sprawie.
 • Panie Moderatorze lub Pani Moderator! Czy nie można było tego napisać bardziej po polsku [. .]w Wydziale do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Olsztynie CBŚ Komendy Głównej Policji. [. .]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  taki zainteresowany(2008-04-29)
 • Co ze sprawą wrabiania klawisza w kolizję przez rodziny komendantów z Elbląga na którym wpadli. Czekamy nie darując bo tę rodzinę nie przeprosili bandziory rodzinki z ul. Plac Wolnosci !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(2008-04-29)
 • Droga Pani Komendant, Droga Pani Dorotko trzymamy kciuki za Twoją karierę oraz za spokój w mieście. Pozdrawiam elblążanin
Reklama