UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kobiety będą strajkować

 
Elbląg, Kobiety będą strajkować
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

W niedzielę, 6 października o godz. 13.30 na placu katedralnym przy katedrze św. Mikołaja odbędzie się Elbląski Strajk Kobiet, który ma wyrazić sprzeciw wobec ingerencji kościoła katolickiego w sfery życia prywatnego i publicznego.

Uczestnicy strajku wraz z współorganizatorami przemaszerują ulicami Elbląga. - Żądamy państwa wolnego od zabobonów, rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej-nie watykańskiej, likwidacji tzw. "klauzuli sumienia", religii w parafiach i na koszt kościoła katolickiego, niezależnej komisji ds.pedofilii w kościele katolickim, wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstw pedofili w kościele - mówią organizatorzy.
      Współorganizatorzy: Elbląski Strajk Kobiet, DOŚĆmilczenia-STOP klerykalizacji kościoła. Inicjatywa Obywatelska, Toruński Strajk Kobiet, Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom, Świecka Szkoła Pomorze

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • WTF ? Jak przestaną wpisywać dzieci na religię to samo zniknie, więc to raczej do rodziców a nie instytucji państwowych :D
 • Tak jak inni robią h t tps ://pikio. pl/religia-031019-bm-likwidacja-lekcji/ Religia nie zainteresowała żadnego ucznia w jednej z sochaczewskich szkół. Placówka zdecydowała się na likwidację lekcji. Z roku na rok coraz więcej uczniów podejmuje decyzję o nieuczęszczaniu na katechezy.
 • A co w tym takiego złego, że w katolickim kraju Kościół Katolicki miesza się w sprawy polityki i rodziny? Katolikiem się jest nie tylko w kościele raz w tygodniu, ale PRZEDE WSZYSTKIM poza nim! Jak kto może być katolikiem i nie chcieć, żeby jego wiara przekładała się na jego życie? To się zresztą tyczy nie tylko katolików, ale i każdej innej religii. Jak ktoś może być buddystą tylko w domu, a już poza nim być jakimś tyranem bez zasad moralnych? Ja jestem protestantem i w pełni popieram mieszanie się Kościoła Katolickiego w klauzulę sumienia, politykę rodzinną, zasady moralne i edukację seksualną, bo jest zbieżna z zasadami ogólnochrześcijańskimi. Ja za to nie życzę sobie pchania się ateizmu w każdą sferę życia. Chcecie się bawić w ateizm, to się bawcie w swoich domach i swoich kółeczkach wzajemnej adoracji - bo świątyń to chyba nie macie, ale kto was tam wie hipokryci.
 • Zgodnie z konstytucją Polska jest państwem świeckim, a nie wyznaniowym, dlatego religia nie powinna mieszać się w politykę i życie wszystkich obywateli. Każdy powinien mieć prawo do podejmowania decyzji o sobie wg własnego światopoglądu. Każde wyznanie ma swoje zgromadzenia i nikt ci nie broni manifestować tego że jesteś protestantem (na razie). Jeśli chcesz życ w państwie wyznaniowym, gdzie o wszystkim decyduje religia, to wyjedź do Arabii Saudyjskiej
 • Świeckim nie oznacza ateistycznym, jak próbujecie okłamywać ludzi. W państwie świeckim katolicy, muzułmanie i ateiści mają takie samo prawo do wpływania na ustawy. Mówię, że Polska jest krajem katolickim, bo zdecydowana większość Polaków deklaruje katolicyzm. Według zasad demokracji, katolicyzm ma decydujący głos w sprawach politycznych i społecznych, a wy chcecie im to zabrać i dać decydujący głos kilku procentom ludzi deklarujących ateizm. Religia to nie tylko papierek, ale i zasady, którymi kierujemy się w życiu. Nie można być chrześcijaninem i popierać zniesienia klauzuli sumienia ze względu na świeckość państwa, czym zasłaniają się ateisciw. Klauzula sumienia jest właśnie doskonałym przykładem ten świeckości bo daje każdemu możliwość zachowania się według swoich przekonań - nie narzuca nic nikomu.
 • Pewnie wszyscy przeciwnicy religi macie rację po co nauczać dzieci życia w wierze która do niczego złego nie namawia a wręcz przeciwne...najlepiej zamiast uczyć życia z zasadami godnością honorem i dobrem lepiej zafundować im marsze równości nauczcie ich w wieku 10lat seksu masturbacji braku szacunku do rodziców dorosłych ojczyzny tylko kuźwa później nie placzcie że na starość oddadzą was do eutanazji
 • Chyba lepiej nie można było tego ująć
 • I do Wielkiej Brytanii, Grecji, Norwegii i na Malte
 • Ja już swoje dziecko zajęć Religi
 • Wpisałem ;)
 • Organizują prowokacyjne strajki w czasie niedzielnych mszy, a potem idą na tęczowe marsze i krzyczą o tolerancji. Szczyt hipokryzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  10
  ghbjnmk,(2019-10-06)
 • Bawić w ateizm? A moze to ty bawisz sie w religijnosc? To sa tylko postawy, a nie prawdy objawione.
Reklama