UWAGA!

Kolejna willa pójdzie pod młotek

 
Elbląg, Elbląscy radni zdecydowali o sprzedaży willi z ul. Pułaskiego
Elbląscy radni zdecydowali o sprzedaży willi z ul. Pułaskiego (fot. WS)

Elbląscy radni zdecydowali dziś (20 lutego) o sprzedaży XIX-wiecznej willi z ul. Gen. Kazimierza Pułaskiego, w której do 2013 r. mieściła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1. Wartość rynkowa nieruchomości to ponad pół miliona złotych. Będzie ją można nabyć po przetargu.

Właścicielem nieruchomości jest Gmina Miasto Elbląg. To willa z 1883 r. o powierzchni 250 m kw. Przebudowana w 1980 r. i przystosowana do pełnienia funkcji usługowej. Do sierpnia 2013 r. w budynku mieściła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Poradnia przeniosła się do obiektu Szkoły Podstawowej nr 23.
       Obecnie willa przy ul. Gen. Kazimierza Pułaskiego 1f stoi pusta. Jej wartość rynkowa została oszacowana na 616 tys. zł (co daje 2 465 zł za metr kwadratowy).
       Podczas dzisiejszej (20 lutego) sesji elbląscy radni zdecydowali o sprzedaży nieruchomości. Zostanie ona zbyta w drodze przetargu.

  Elbląg, Willa Grunau'a
Willa Grunau'a (fot. Witold Sadowski)

Na sprzedaż przeznaczony zostanie także inny zabytek XIX-wiecznej architektury, który również stoi przy ul. Pułaskiego - willa Ignatza Grunau'a. Lokatorzy już opuścili budynek i przeprowadzili się do wskazanych przez Miasto mieszkań. Remont zabytkowej willi byłby zbyt kosztowny, dlatego zdecydowano się ją sprzedać. Procedurę przetargową poprzedzi wycena nieruchomości. Podobno są już chętni na jej kupno.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama