UWAGA!

Kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami

 Elbląg, Kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami

Jutro (wtorek, 25 lutego) o godz. 17.30 Jerzy Wilk, prezydent Elbląga spotka się z mieszkańcami osiedli Zajazd, Krasny Las i Próchnik. Spotkanie odbędzie się w Próchniku, na Sali przy ul. Zakątek 2. Będzie to już piąte spotkanie prezydenta z mieszkańcami Elbląga. Kolejne odbędą się również w marcu.

W październiku 2013 roku spotkaniem z mieszkańcami osiedla Zatorze zapoczątkowałem cykl rozmów z poszczególnymi dzielnicami Elbląga – mówi Jerzy Wilk, prezydent Elbląga. Chciałbym, aby takie debaty odbywały się cyklicznie w różnych częściach miasta i dawały możliwość bezpośrednich rozmów z mieszkańcami o ich problemach i potrzebach w najbliższej okolicy. Zależy mi na takich otwartych rozmowach, które mogą odbywać się poza urzędowymi gabinetami, dając większą swobodę dyskusji i szerszy udział elblążan – dodaje prezydent Jerzy Wilk.
       W styczniu prezydent Jerzy Wilk spotkał się ponownie z mieszkańcami Zatorza. Głównym tematem poruszanym przez mieszkańców był problem hałasu, jaki wywołuje praca złomowisk. Prezydent poinformował mieszkańców o swoich działaniach podjętych w ostatnim czasie. Było to m.in. pismo do byłego już ministra Sławomira Nowaka z prośbą o interwencję w Polskich Kolejach Państwowych. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że teren ten będzie dzierżawiony firmie zajmującej się rozbiórką złomu do 2022 roku, a dotychczasowe pomiary hałasu nie wykazują przekroczeń.
       Tydzień później odbyło się spotkanie z mieszkańcami Zawady, gdzie poruszane były głównie kwestie sprzedaży alkoholu w sklepach osiedlowych, komunikacja miejska, remonty dróg i chodników oraz duża aktywność mieszkańców Zawady podczas dwóch edycji Budżetu Obywatelskiego.
       Podczas piątkowego (21 lutego) spotkania z mieszkańcami Jaru, Kamionki i Bielan poruszano głównie tematy związane z nawierzchniami chodników i dróg osiedlowych oraz kłopoty związane z pojawiającymi się na osiedlu Nad Jarem dzikami. Nie zabrakło też tematów wykraczających poza tematykę osiedlową. Mieszkańcy Jaru, Kamionki i Bielan pytali o likwidację Straży Miejskiej i wpływ niżu demograficznego na kondycję elbląskiej oświaty.
      
      
      
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Rozumiem dziury w chodnikach też są ważne, ale jak będziecie mieli temperaturę otocznia to chodniki Was nie będą obchodzić! Po pierwsze co reprezentant społeczności zrobił w dowiedzeniu się o zabezpieczeniu potrzeb zdrowotnych mieszkańców miasta? Czy też czyta tylko stronę internetową NFZ, jak mówią ludzie Departamentu. .. .. A może ruszy się do Jędrusia Zakrzewskiego z NFZ Olsztyn. .. (też z PISu) z pytaniem dlaczego obcięto wartość kontraktu dla Elbląga i kto te obcięte fundusze otrzymał? Moim zdaniem miasto i gmina Morąg. .. bo bliżej Olsztyna?( też pisowskie. .. ) A co zrobił zięć Babalskiego (też z PISu) dla stanu zabezpieczenia sanitarno-epidemiologicznego miasta Elbląga. .. zlikwidował! Tylko co? No to może Szanowny Pan Wilki także z PISu się dowie?Kumple z PISu likwidują w Elblągu co się da, a Pan Wilk liczy na reelekcje?Jeszcze jest kilka spraw. .. ale może to na początek. .. .tak dla powrotu do rzeczywistości. .. .bez chciejstwa, ale normalnej pracy do czego zobowiązuje co najmniej brana pensja! Czyżby taśmy, ,prawdy, ,Pana Wilka były prawdą?
Reklama