UWAGA!

Kolejny radny z prezydenckiej listy zrezygnował!

 
Elbląg, Mieczysław Szałachowski zrezygnował z mandatu radnego
Mieczysław Szałachowski zrezygnował z mandatu radnego (fot. Anna Dembińska).

Mieczysław Szałachowski zrezygnował z mandatu radnego. Jego miejsce zajmie Adam Matwiejczuk, nauczyciel wychowania fizycznego z II LO, który na liście KWW Witolda Wróblewskiego zdobył 213 głosów .

Mieczysław Szałachowski, prezes Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Sielanka", zdobył mandat radnego z listy KWW Witolda Wróblewskiego. Do elbląskiej Rady Miejskiej wszedł, ponieważ swojego mandatu nie przyjęli wcześniej Edward Pietrulewicz (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19) oraz Małgorzata Sowicka (dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu w elbląskim ratuszu). W Radzie Miejskiej zostal szefem "prezydenckiego" klubu radnych. 
       Miejsce Mieczysława Szałachowskiego w Radzie Miejskiej zajmie Adam Matwiejczuk, nauczyciel wychowania fizycznego w II LO. Taki tryb zastępowania radnych przewiduje ordynacja wyborcza do rad gmin. Mandat po radnym, który zrezygnował z mandatu przyjmuje osoba, która na tej samej liście wyborczej w danym okręgu uzyskała kolejny wynik wyborczy. Na Adama Matwiejczuka zagłosowało  213 wyborców. 
       Nowym szefem "prezydenckiego" klubu radnych będzie Marek Burkhardt. 
       Adam Matwiejczuk ma złożyć ślubowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej 24 stycznia. 
       Z Mieczysławem Szałachowskim i Adamem Matwiejczukiem nie udało się nam skontaktować.
      
      
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zwykła farsa i kpina z wyborców ludzie ocknijcie się na kogo głosowaliście! To my decydujemy wybierajmy mądrze jak będzie tak dalej będzie referendum i odwołamy obexnego prezydenta.
 • To jest kabaret, inaczej tego co się dzieje nie można nazwać. Tacy ludzie już dawno powinni być na emeryturze, a nie młodym zabierają miejsca pracy.
 • Witam. I znowu to samo, brak honoru. A może w takim razie i P. Wróblewski powinien zrezygnować jak wszyscy to wszyscy. To by był dobry przykład. Bo jak można oceniać szefa jak jego załoga taka cieniutka i niehonorowa. Jest takie polskie przysłowie. Z kim przestajesz takim się stajesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54
  2
  Ole!!!(2019-01-11)
 • Juz placzecie, ech wy wyborcy do D.
 • Jak to jest brać w tyłek bez znieczulenia, komuszy elektoracie:)?
 • Odchodzą bo nikt nie chce w tym bagnie się udzielać i podejmować decyzji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  5
  ........(2019-01-11)
 • Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę.
 • A może człowiek dowiedział się że jest chory i musi się zając sobą i swoim zdrowiem, i uczciwie wie, że nie da rady.
 • Jacy, tacy. Jeden radny dolosowany, troje zamienników i dwóch oczekujących na posunięcie włodarza. No i jeden z SLD też po "przejściach z zamianami". Oto klub KWW. Czy PO z tym "wymiarem" dobrze postąpiło wchodząc w koalicję?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  2
  wicia(2019-01-11)
 • To jest kpina z nas wyborców. Za ten numer z nauczycielami dyrektorami w wyborach A teraz rezygnacja to kryminał. To była nieuczciwą gra. Wrobelka długiej kariery ci nie wróżę. Referendum zbliża się. Jesteś hamulcowy rozwoju Elbląga .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  4
  Lalek(2019-01-11)
 • No i farsy ciąg dalszy. To teraz spikier będzie przedstawiał program pracy radnych I ich dyżurów. Idzie nowe takiego klubu jak klub KWW to jeszcze nie było.
 • Jakie to lokalne media powściągliwe w emocjach odnośnie tej hucpy wyborczej. Czekam na felieton Pana Gęsickiego. Rozumiem, że już dawno polityka rozminęła się z pojęciem honoru, rozumiem, że ciężko jest wskazać siłę w Elblągu, która wyciągnie to zadłużone miasto z marazmu, rozumiem, że sami mieszkańcy wskazali raz na 5 lat kto sprawuje władzę, a w sprawach obywatelskości w swojej masie są bierni, ale wszystko ma swoje granice i wszyscy płacimy to tym, że jest nas już 113 tysięcy, a było jeszcze niedawno 126. Można powiedzieć nie ilość, a jakość się liczy. Ale po wydarzeniach kulturalnych czy sportowych co stanowi o sile miasta jest chyba jeszcze gorzej.
Reklama