UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komitet u prezydenta

Elbląg, Komitet u prezydenta

Elbląski Komitet Obywatelski spotka się dziś (21 lutego)  z prezydentem Elbląga Grzegorzem Nowaczykiem. Tematem spotkania jest tzw. pakiet uchwał obywatelskich, który zdaniem Komitetu jest niezbędny do wdrożenia przez samorząd elbląski.

Pakiet tych uchwał jest - zdaniem EKO - jest potrzebny do zapewnienia mieszkańcom realnego udziału we współzarządzaniu miastem. Komitet deklaruje współpracę przy ich tworzeniu i wdrażaniu.
       Warto podkreślić, że pakiet już raz był tematem spotkania Komitetu z obecnym prezydentem, wtedy kandydatem na ten urząd. Odbyło się ono przed drugą turą wyborów prezydenckich. Po spotkaniu Komitet postanowił oficjalnie poprzeć kandydaturę Grzegorza Nowaczyka na prezydenta Elbląga.
      
       Propozycje uchwał obywatelskich:
       1. Uchwała wprowadzająca obywatelską inicjatywę uchwałodawczą
       2. Uchwała o możliwości powołania Rad Dzielnicowych
       3. Uchwała wprowadzająca konsultacje społeczne z mieszkańcami Elbląga
       4. Uchwała o powołaniu think-thanku Obserwatorium Rozwoju Elbląga
       5. Uchwała w sprawie powoływania i funkcjonowania partnerstw działających na rzecz rozwoju miasta
       6. Uchwała wprowadzająca inicjatywę lokalną
       7. Uchwała w sprawie komunikowania się Urzędu Miejskiego z mieszkańcami Elbląga
       8. Uchwała o powołaniu w instytucjach miejskich Społecznych Rad Programowych
       9. Uchwała o odtworzeniu dawnej Resursy Mieszczańskiej z przeznaczeniem na Resursę Obywatelską
       10. Uchwała o powołaniu rzecznika praw seniorów
       11. Uchwała w sprawie powołania sieci Klubów Seniorów
       12. Uchwała o powołaniu sieci Klubów Młodzieżowych
       13. Uchwała o opracowaniu wieloletniego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i inicjatywami obywatelskimi mieszkańców Elbląga
       14. Uchwała o Karcie Etycznej Radnego
      
Arkadiusz Jachimowicz, EKO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "Uchwała o powołaniu rzecznika praw seniorów" komuś zaczyna odbijać z tymi rzecznikami jest rzecznik praw obywatelskich i to powinno załatwiać sprawę. Jak ktoś chce powoływać kolejnych rzeczników: seniorów, łysych, kulawych, ładnych, brzydkich, brunetów, pracujących, emerytów itd. .. .. to tylko na koszt zainteresowanych. Mam nadzieję że Pan Prezydent i Rada Miejska nie da ani jednego społecznego grosza na uprawianie radosnej twórczości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany(2011-02-21)
 • acha, jeszcze potrzebny rzecznik d/s rzeczników. Coraz więcej urzędasów i każdy *głodny*, i*karm*tu szary obywatelu, nierobów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpiecznik(2011-02-21)
 • A co z reaktywacja stowarzyszenia"Ziemia Elblaska do Pomorza"?Pan Nowaczyk powinien pozwolic sie jej rozwijać, jeżeli chce się różnic od Słoniny, ktory to podkladał stowarzyszeniu kłody pod nogi. bugi54
 • "zdegustowany" widać ma jeszcze daleko do wieku senioralnego. Bardzo słuszne propozycje!!!! Popieram aktywizację naszego elbląskiego środowiska mieszkańców w zakresie - dla mnie - oraz ja dla mojego miasta.
 • Panie Jachimowicz jeśli Elbląski Komitet Obywatelski przedstawił propozycję 14 uchwał to przy każdej z tych propozycji powinniście podać przewidywalny koszt realizacji tego typu inicjatyw.
 • trzeba będzie powołać nowego doradcę od tych spraw - w sumie, całkiem dobrze pomyślane.
 • No to mamy gwarancje rozwalenia budzetu na rok 2011/2012 no i oczywiscie nowych chetnych do rady miejskiej. A moze by tak przedstwaic pomysł na finansowanie tych postulatów jak ktos juz wzczesniej słusznie zauważył. Wszystkiego nie da sie finansowac z podatków obywateli tego miasta. Traktuje to w kategoriach czysto medialnych.
 • EKO chce istnieć mimo porażki wyborczej. Kilka osób tam zrzeszonych roztacza przed sobą miraże, nie biorąc pod uwagę oczywistej prawdy, że nikt nie liczy się z przegranymi. Spotkania, umizgi to tylko pozory, mające pokazać ludzkie oblicze władzy. Ze społecznego punktu widzenia propozycje uchwał (może z wyjątkiem dwóch) nie mają racji bytu, bo aktywności obywateli się nie zadekretuje, ona musi wynikać z autentycznej potrzeby. Faktem jest rów nież, że wszelka działalność powoduje koszty, a w czasach kryzysu budżetowego wydawanie pieniędzy powinno mieć mocne racjonalne podstawy. Pomysły EKO takich nie mają, to są fantazje grona potencjalnych celebrytów.
 • Panie Jachimowicz trochę mało. Niech Pan wyprodukuje jeszcze kilkanaście projektów uchwał i tak żadne nie przejdą bo to radosna twórczość. Jeśli chce Pan na poważnie zaistnieć proszę przedstawić prawdziwy i realny program naprawy finansów publicznych w tym mieście a otrzyma Pan nasze wsparcie.
Reklama