UWAGA!

Komunikat Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

 Komunikat Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. (dalej Spółka) informuje, iż 18 grudnia 2019 roku do Spółki wpłynęło oświadczenie Energa Kogeneracja Sp. z o.o. (dalej EKo) o wypowiedzeniu Umowy Sprzedaży Ciepła z okresem wypowiedzenia, który upłynie z dniem 30 września 2020 roku. W ocenie Spółki, oświadczenie to jest bezskuteczne i nie wywołuje żadnych skutków prawnych. 

Należy podkreślić, iż złożone przez EKo oświadczenie stoi w sprzeczności z ogłoszonymi planami sprzedaży i rozwojowymi aktywów ciepłowniczych zarządzanych przez EKo.

Oświadczenie EKo może też zmuszać Spółkę do wdrożenia odpowiednich działań, w tym polegających na zapewnieniu alternatywnych źródeł ciepła w Elblągu. 

Pragniemy zapewnić, że wszelkie dalsze działania Spółki będą miały na celu zadbanie o interes mieszkańców Elbląga oraz nastawione będą na zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa energetycznego dla odbiorców ciepła, a tym samym będziemy robić wszystko, aby  dostawy ciepła w najbliższym sezonie grzewczym nie były zagrożone.

 

--- komunikat płatny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie