UWAGA!

Konferencja o elbląskim lotnictwie

Elbląg, szybownictwo, to jeden z najpiękniejszych sportów ....
szybownictwo, to jeden z najpiękniejszych sportów ....

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu - w gmachu przy ul. Czerniakowskiej 22, aula IPJ (sala nr 3) - o godz. 10 rozpoczęła się konferencja naukowa nt. „Lotnictwo w Elblągu - przeszłość, teraźniejszość, perspektywy”.

Konferencja odbywa się z okazji 50-lecia Aeroklubu Elbląskiego. Jej organizatorami są Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu i Aeroklub Elbląski. Prowadzą ją prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk oraz prezes Aeroklubu Elbląskiego, mgr inż. Zdzisław Janowski.
     Podczas konferencji referaty wygłoszą: Edward Jaremczuk (PWSZ), Marek Jagodziński (Muzeum Elbląskie), Tomasz Hilar, Cezary Orlikowski (PWSZ), Florian Romanowski (Opegieka), Andrzej Ruciński (Uniwersytet Gdański) oraz Tomasz Kądziołka (Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie).
     Mowa będzie m.in. o wykorzystaniu fotografii lotniczej w badaniach archeologicznych na przykładzie Osady Truso, budowie wyciągarki na bazie skutera dla paralotni i wpływie lotniska w Trójmieście na funkcjonowanie lotnictwa w Elblągu.
     Podczas konferencji odbędzie się też promocja książki Edwarda Jaremczuka „Aeroklub Elbląski 1957-2007 ludzie, fakty, wydarzenia”.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czy ta ksiazka bedzie dostepna do kupienia w aeroklubie albo w ksiegarni?? prosze o info.
 • To chyba bylo ciekawe, moze wreszcie pas startowy wybudują?
 • Książka jest do kupienia w Aeroklubie
 • A po ile ta ksiazka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zainteresowany kupnem(2008-04-04)
 • Bardzo dobra okazja do promocji szkoły i elbląskiego lotnictwa. Bardzo ciekawe wystąpienia. Warto je opublikować w postaci książki. Przednia inicjatywa - Więcej takich imprez!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gość(2008-04-05)
 • To będa dwie, ciekawe książki o elbląskim lotnictwie. Im więcej tym lepiej. Elbląg trzeba promować. Muszę je mieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pasjonat(2008-04-05)
 • Coraz ciekawiej w naszym mieście. Ja też kupię obie książki. Lotnictwo bardzo mnie interesuje i od lat zbiersam o nim informacje. A jeśli juz o elbląskim lotnisku to na pewno będzie to bestseller dla jego mieszkańcówe. Wielu na nie czeka. To było zankomite spotkanie fachiowców. Gratulacje Organizatorom i więcej takich.
 • Przyłączam się do gratulacji i oczekiwań na książki o elbląskim lotnisku i lotnictwie. Nie byłem ale nazwiska niektórych Autorów są z pierwszej półki lotniczej.
 • Ja też z niektórymi miałem do czynienia, bo jestem studentem. I słuchałem wykładów o transporcie lotniczym. Były bardzo ciekawe i bardzo profesjonalne. wiele się dowiedziałem. Widać było pasję i wiedzę wykładowcy. Szkoda, że nie byłem na tym spotkaniu.
 • Tak, potwierdzam to, co mój poprzednik napisał. Też byłam studentka i nawet pisałam pracę licencjacką o transporcie lotniczym. I też szkoda, że nie byłam na tym spotkaniu. Choćby jeszcze raz posłuchaćwystąpienia mojego Promotora i Profesora. Rzadko słucha się taklich ciekawych wykładów. Książki też kupię.
 • No to może założymy klub fanów elbląskiego lotnictwa? a gdzie można w Elblągu studiować transport lotniczy?
 • Chętnie przyłączę się do klubu. I też chciałbym wiedzieć, gdzie można studiować w Elblągu transport lotniczy
Reklama