UWAGA!

Koniec parkowania przy Katedrze

 
Elbląg, Koniec parkowania przy Katedrze
fot. WS

Wielu kierowców wraz z wprowadzeniem na starym mieście Strefy Płatnego Parkowania pozostawiało swoje samochody wjeżdżając na teren przyległy bezpośrednio do Katedry. Było za darmo a i "wygospodarowanych" w ten sposób miejsc parkingowych było sporo.

Przy wjeździe na teren przykościelny od strony ul. Mostowej od dawna stoi znak zakazu zatrzymywania i postoju wokół Katedry. Niewielu jednak kierowców zwracało na to uwagę. Wjeżdżali i parkowali - za darmo. Omijali w ten sposób Strefę Płatnego Parkowania. Wielu "klientów" tego parkingu zapewne zdziwiło się, gdy teren wzdłuż Katedry od strony ul. Rybackiej został odgrodzony za pomocą dużych donic z iglakami. Jedynie przed głównym wejściem do Katedry pozostało jeszcze trochę miejsca. Zastaliśmy tam kilkanaście zaparkowanych aut.
       Próbowaliśmy dowiedzieć się od proboszcza parafii św. Mikołaja dlaczego podjął decyzję o zlikwidowaniu parkingu przy Katedrze i czy teren przed głównym wejściem zostanie zastawiony w podobny sposób. Niestety, proboszcz nie chciał nam udzielić wypowiedzi na ten temat.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Miasto nie dawało CO ŁASKA to i nie ma parkowania pod katedrą. Przecież w kościele nie ma nic za darmo.
 • No to zmienię kościół i będę jeździć gdzie indziej, bo akurat ze starszą osobą niepełnosprawną przez kocie łby łatwo się nie przemieszcza. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gdzie człowieczeństwo?(2012-08-27)
 • Chcemy przyciągać turystów, a jednocześnie nie dajemy ani im ani sobie szansy na zaparkowanie. ..
 • skoro proboszcz odwraca sie od wiernych to i wierni odwrócą się od proboszcza w kwesti dawania na tacę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Balcyrewicz(2012-08-27)
 • i tak pozamykają się już ostatnie sklepy na Starym Mieście.
 • Nie przypadkowo teren przed wejściem do katedry i tzw. "ogródka archeologicznego" już nazywają "placem katedralnym". Mieszkańcy niech wywalą następną kasę na ten teren, uświetniając go fontanną. A może sięgnąć do map geodezyjnych i oznaczyć teren przyległy do katedry. A za zawłaszczenie obłożyć podatkiem od nieruchomości bez żadnych ulg. Zenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wkołowojtek(2012-08-27)
 • ja juz tam na msze nie pojade
 • bo my mamy strategie nastawioną na klienta i turystę przybywajacego z buta - to nowa strategia prosta z ratusza, bo miejsc do parkowania nima a jazda tylko w jednym kierunku po starowinie - no cóz jeszcze trochę do wyborów
 • "bunt tacowy" jak w Ranczu? Dobre :-)
 • Wystarczy, że Państwo (w tym samorząd) przestanie doinwestowywać projekty i remonty zarówno te w kościele jak i na plebanii. Pieniądze można przeznaczyć np. na obiady dla dzieci w szkołach. Janka
 • wkołowojtek mapy geodezyjne mówią że parkingi wzdłuż Rybackiej wchodzą w obręb działki katedralnej. Uważajcie o co pytacie bo jeszcze więcej parkingów zniknie.
 • Proponuję postawić. .. parkingi dla rowerów
Reklama