UWAGA!

Koniec protestu w elbląskich żłobkach

 Elbląg, Koniec protestu w elbląskich żłobkach
fot. Anna Dembińska

- Zakończył się protest w elbląskich żłobkach. Złożone przez protestujących propozycje z przyczyn ekonomicznych nie mogły być w pełni przyjęte. Prezydent Elbląga zaproponował więc optymalne warunki, które zostały przyjęte przez pracowników - informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Jak podkreśla Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Regionu Elbląskiego „Solidarność“, w negocjacjach osiągnięto kompromis.

- Nie wszystkie postulaty zostały spełnione, ale osiągnięte porozumienie satysfakcjonuje pracowników i związki zawodowe - mówi Grzegorz Adamowicz.

Protest trwał od 13 grudnia 2021 roku.

- Zgodnie z przedstawioną propozycją zabezpieczono środki na nagrody dla pracowników, zabezpieczono środki na dodatki specjalne oraz na podwyżkę płacy zasadniczej dla pracowników merytorycznych: opiekuna 100 zł, starszego opiekuna 200 zł, pielęgniarki 300 zł. Ponadto prezydent zaproponował ścieżkę rozwoju zawodowego pracowników bezpośrednio zajmujących się dziećmi. W porozumieniu zawarty został również zapis o tym, że pracodawca nie będzie rozwiązywał z pracownikami stosunków pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia porozumienia - informuje Joanna Urbaniak.

oprac. daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama