UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konkursy ruszyły ponownie

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął decyzję o ponownym uruchomieniu konkursów na dofinansowanie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Miesiąc temu, w związku z niezgodnością polskich przepisów z wspólnotowym prawem ochrony środowiska, konkursy zostały zawieszone. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego jako jeden z kilku w kraju podjął taką decyzję.
     Teraz, przy ścisłej współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, Zarząd Województwa odwołał wcześniej ogłoszone konkursy i uruchomił na nowych warunkach. Chodzi o konkursy na drogi, turystykę, środowisko przyrodnicze i dotacje dla przedsiębiorców. Nowe zasady umożliwiają m.in. wnioskodawcom uzupełnianie dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska w trakcie oceny wniosku.
     Wicemarszałek Urszula Pasławska, która odpowiada za pracę Departamentu Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego, mówi, że problem nie jest zupełnie rozwiązany, ale to jedyny sposób, by w pełni wykorzystać pieniądze na lata 2007-2013. Czekanie na ustawę, która wejdzie w życie dopiero jesienią, byłoby zbyt ryzykowne dla realizacji Programu. Warmia i Mazury w latach 2007-2013 mają do rozdysponowania z Regionalnego Programu Operacyjnego ponad 1 miliard euro.
     - Sprawa niedostosowania polskiego prawa w dziedzinie ochrony środowiska wybuchła pod koniec kwietnia, gdy resort rozwoju regionalnego opublikował projekty wytycznych w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych i regionalnych programów operacyjnych - wyjaśnia Urszula Pasławska - Wytyczne wskazują kierunek działania do momentu zmiany prawa. Wcześniej problem był bagatelizowany (Komisja Europejska zwracała stronie polskiej uwagę na niedostosowanie prawa w dziedzinie ochrony środowiska już od kilku lat). Nagle okazało się, że poziom zaniedbań jest tak duży, że zagrożona jest większość inwestycji w kraju, które wymagają prowadzenia prac budowlanych.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama