UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konsolidacja chwilówek – jak możemy to zrobić?

2019-10-24
14:24
 
Konsolidacja chwilówek – jak możemy to zrobić?

Osoby, które mają zbyt wiele zobowiązań, bardzo łatwo mogą utracić kontrolę nad swoimi finansami. Szczególnie łatwo narobić sobie kłopotów w związku ze zbyt dużą liczbą chwilówek. Bardzo łatwo je dostać i często są to małe kwoty, co bywa mylne. Kiedy jest ich zbyt wiele, wydają się niemożliwe do spłaty, chyba że weźmie się pod uwagę konsolidację.

Założenie jest takie, że konsolidacja ma połączyć kilka kredytów, chwilówek lub innych zaległości w jedną. To jedno z chętniej wybieranych rozwiązań, zwłaszcza kiedy dłużnik czuje, że ilość zobowiązań i ich suma stają się zbyt trudne do udźwignięcia.

 

Gdzie można starać się o konsolidację?

Pierwszą instytucją, jaka przychodzi do głowy, jest bank. W części przypadków na pewno jest to warte uwagi. Na konsolidację w banku decydują się najczęściej ci, którzy mają więcej zobowiązań, ale jednocześnie ich sytuacja w BIK jest klarowna. To jedne z pierwszych miejsc, gdzie weryfikuje się klienta. Niestety zdarza się i to nierzadko, że klienci odchodzą z banku z odmową. Nie oznacza to jednak, że już nic nie mogą zrobić, a odsetki zadłużeń będą rosły.

Konsolidacja chwilówek jest też możliwa firmach pożyczkowych. Nie tylko można znaleźć rozwiązanie o korzystnym oprocentowaniu, ale też formalności jest znacznie mniej niż w przypadku banków i niższe dochody nie są przeszkodą. Mało tego istnieje opcja wysłania wniosku o konsolidację online, więc ma się do czynienia z maksymalną oszczędnością czasu. Konsolidacja chwilówek jest usługą dostępną w zasadzie dla każdego, kto ma problem ze spłatami.

 

Zanim podpiszesz umowę, sprawdź, co w niej jest!

Konsolidacja chwilówek jest jednym z produktów finansowych, który cieszy się sporym powodzeniem. Chwilówki można wziąć bardzo łatwo, więc osoby potrzebujące gotówki na krótki czas, chętnie się na nie decydują. Problem pojawia się w momencie, kiedy po jednej chwilówce bierze się kolejną i jeszcze następną. Wtedy zaległości w spłatach mogą rosnąć. Ponieważ konsolidacja ma pomóc, a nie jeszcze bardziej zacisnąć pętlę na szyi. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę na to, jak przedstawiają się raty. Często można negocjować warunki, w których łączna kwota oscylować będzie w granicach dostępnych przy dochodach klienta.

Istotne jest także oprocentowanie i prowizja. Co prawda można połączyć kilka rat w jedną mniejszą, ale z tym wiąże się dodatkowe oprocentowanie, więc też trzeba zweryfikować, jak się to prezentuje w dłuższej perspektywie. Wreszcie jest też liczba rat. Raty będą niskie, ale też będzie się spłacać całość znacznie dłużej, niż wynikałoby to z wcześniejszych zobowiązań.

Tutaj także jest pewna elastyczność, warto jednak pamiętać, że decydując się na spłatę przez dłuższy czas, całkowity koszt może być wyższy tak, jak pojawić się mogą dodatkowe opłaty. Mimo to jest to kwestia indywidualna, a najważniejsze, by znaleźć rozwiązanie, które pozwoli odzyskać płynność finansową i wyprostować swoją sytuację. Czasem lepiej stawiać małe kroczki, a mieć pewność, że wszystko zmierza w dobrą stronę.

Artykuł powstał we współpracy https://www.splatachwilowek.pl/

 

---- materiał płatny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl