UWAGA!

Konwent Marszałków pod znakiem funduszy unijnych

Finansowanie inwestycji w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 jest głównym tematem Konwentu Marszałków RP, który dziś rozpoczął się w Kielcach.

Biorą w nim udział przedstawiciele rządu, samorządu, Unii Europejskiej oraz ludzie ze świata nauki i biznesu. Przyjazd do Kielc zapowiedział komisarz UE Janusz Lewandowski. Delegacji województwa warmińsko-mazurskiego przewodzi marszałek Jacek Protas.
       Dzisiejsze obrady poświęcone są istniejącym i planowanym instrumentom wsparcia przedsiębiorczości. W tej części obrad wystąpi m.in. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz prezesi agenci rządowych zajmujących się tą problematyką – Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA.
       Jutro z kolei obrady skoncentrują się na omówieniu perspektywy finansowej 2014-2020. Uczestnicy Konwentu zapoznają się z celami i sposobami wydatkowania środków Unii Europejskiej oraz procesem przygotowawczym Polski do nowej perspektywy. Swoje wystąpienia wygłoszą m.in. Janusz Lewandowski – komisarz ds. programowania finansowego i budżetu Komisji Europejskiej, Elżbieta Bieńkowska – wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, Marek Prawda – ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP przy UE oraz Władysław Kosiniak–Kamysz – minister pracy i polityki społecznej.
      
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warminsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama