UWAGA!

Kradzież kabla to poważna sprawa

 
Elbląg, Policjanci apelują, by informować ich o każdej próbie wyciągania kabli czy to telekomunikacyjnych czy też elektrycznych
Policjanci apelują, by informować ich o każdej próbie wyciągania kabli czy to telekomunikacyjnych czy też elektrycznych (fot. WS)

Wczoraj (26 lutego) wieczorem nieznany sprawca (sprawcy?) w okolicy skrzyżowania Robotniczej i Browarnej ukradł 30 metrów kabla, co spowodowało, że wielu elbląskich abonentów sieci Vectra zostało odciętych od telewizji i Internetu. - Złodziej pożytku z łupu za dużego mieć nie będzie, bo to światłowód, na złom się nie nadaje, ale szkody spowodował znaczne - mówi asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. I kara za ten czyn też jest wysoka, nawet do 8 lat więzienia.

Do awarii doszło wczoraj ok. godz. 19.50. Szybko wyjaśniło się, dlaczego.
       - Ktoś odciął 30-metrowy odcinek kabla - mówi asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Nie przyniesie mu ten łup zbyt dużego zysku, ale straty na szkodę Vectry są duże.
       Duża jest też odpowiedzialność karna.
       - Osoba ta nie odpowie za kradzież, ale za uszkodzenie sieci i zakłócenie jej działania, za co grozi kara nawet do 8 lat więzienia - ostrzega asp. Nowacki i jednocześnie dodaje: - Apelujemy do mieszkańców, by informowali nas, gdy zauważą, że ktoś wyciąga przewody ze studzienek bądź skrzynek, że manipuluje przy nich, co może skutkować uszkodzeniem sieci elektrycznej bądź telekomunikacyjnej - kończy policjant.
       A póki co, abonenci Vectry nie mogą odbierać sygnału telewizyjnego, nie mogą też korzystać z Internetu.
       - Ze względu na dużą trudność w dostępie do infrastruktury telekomunikacyjnej, awaria zostanie usunięta jutro, 28 lutego, w godzinach porannych - informuje Krzysztof Stefaniak z biura prasowego Vectra SA. -  Przepraszamy naszych abonentów za zaistniałą sytuację i zapewniamy, że ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby awarię usunąć w możliwie najkrótszym czasie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama