UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto pokieruje Tramwajami Elbląskimi?

 
Elbląg, Spółka Tramwaje Elbląskie szuka dyrektora
Spółka Tramwaje Elbląskie szuka dyrektora (fot. Witold Sadowski, arch. portEl.pl)

Dwóch kandydatów stanęło do konkursu na dyrektora spółki Tramwaje Elbląskie. Przed nimi procedura kwalifikacyjna, w trakcie której przedstawią swoją koncepcję działania firmy.

Kończy się pewna epoka w Tramwajach Elbląskich. Dotychczasowy dyrektor Bogdan Kaliński odchodzi na emeryturę. Pracę na tym stanowisku rozpoczął 1 czerwca 1993 r., w momencie powstania spółki.
       Znalazło się dwóch chętnych na dyrektorski fotel. Powołana przez prezydenta komisja sprawdzi oferty pod względem formalnym i przeprowadzi z nimi rozmowy. Z punktu widzenia pasażera najważniejszym punktem procedury kwalifikacyjnej powinna być rozmowa o koncepcji funkcjonowania, rozwoju i zarządzania spółką. Przypomnijmy, że w planach jest budowa torowiska w ciągu ulicy 12 lutego. Kontrowersje wzbudzają też zakupy kilkudziesięcioletniego taboru.
       Kandydaci muszą znać m.in. zasady funkcjonowania spółek, rynek usług transportu publicznego czy specyfikę lokalnego rynku w tego rodzaju działalności. Niezbędne jest też doświadczenie w zarządzaniu podobnym przedsiębiorstwem oraz w realizacji projektów inwestycyjnych z wykorzystaniem środków unijnych. Rozwój elbląskich tramwajów jest uzależniony od wsparcia finansowego funduszy europejskich. Tymczasem Olsztyn również rozbudowuje swój transport szynowy i jest to poważny konkurent do europejskich pieniędzy.
       Warto zauważyć, że nowy dyrektor Tramwajów Elbląskich będzie podlegał pod tzw. ustawę kominową regulującą wysokość jego pensji. Maksymalnie będzie mógł zarobić sześciokrotność średniej pensji w sektorze przedsiębiorstw. Według urzędników ratusza, nie powinno to mieć wpływu na decyzję podjętą przez wybranego kandydata, gdyż dotychczasowa pensja dyrektora mieści się w limicie ww. ustawy.
       Bogdan Kaliński będzie pełnił funkcje dyrektora do czasu powołania następcy.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Kto pokieruje Elbląskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej? Kiedy zostanie powołany Nowy Kompetentny Zarząd w EPEC-u? CBA podczas kontroli postępowania opartego o UZP stwierdziło szeregi nieprawidłowości, ponadto zarząd epec-u był sam dla siebie sponsorem w elaktywni! Dosyć MATACZENIA! Były prezes do tej pory wozi się służbowym samochodem i naraża nas odbiorców ciepła na koszty! Został ogłoszony konkurs, który miał wyeliminować udział byłego prezesa, który za sprawą KUMOTERSTWA zdobył tą ciepłą posadę! Czekamy z niecierpliwością na wynik konkursu, lecz cierpliwość ma swoje granice!!!
 • Obojętnie kto będzie tym dyrektorem. Ma to być osoba która zrobi wreszcie rewolucję na torach, w wyposażeniu wagonów. I wreszcie niech plac na tej firmie tuż za torami będzie z 2016 r. Obecnie to przypomina komunę-PRL. wagony tramwajowe kupione w Niemczech stoją pod płotem a my jeżdzimy złomem. Obiecano budowę torów tramwajowych na ul. 12 Lutego -budujcie a nie to zamknijcie te ZKM. Jesli chodzi o olsztyn to zgarnął pieniądze na rozwój Polski wschodniej i za to u siebie zbudowali nowe tory i kupili nowe wagony. Zwykłe skó*****two
 • Elbląskimi Tramwajami nadal będą kierować motorniczy
 • Motorniczowie, ale spoko
 • "Miszczu" ty masz jakiś uraz do EPECU?
 • A kiedy EPWiK ? Tam to są dopiero ja, ja
 • mam nadzieję, że wybrany kandydat będzie czlonkiem PiS, bo inni nie mają kwalifikacji do tak wysokich stanowisk.
 • Panie prezydencie połączyć Tramwaje z ZKM ile się zaoszczędzi, a i tak w MZK działają Spółki autobusowe.
 • sprostowanie do poprzedniego komentarza " w ZKM, a nie MZK działają Spółki autobusowe".
 • Karol Krawczyk byłby dobrym dyrektorem, a EPWiK-u Tadeusz Norek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  witek1(2016-06-28)
 • Karol Krawczyk na dyrektora.
 • @motorniczy - Tadeusz Norek uzdrowiłby sytuację.
Reklama