UWAGA!

Kto wyposaży przedszkole na Zatorzu?

 Elbląg, Budowa nowego przedszkola przy ul. Mielczarskiego,
Budowa nowego przedszkola przy ul. Mielczarskiego, fot. Anna Dembińska

Budowa nowego przedszkola na Zatorzu ma zakończyć się 23 listopada. Obecnie miasto szuka firmy, która zajmie się wyposażeniem placówki. Przypomnijmy, że przedszkole przy ul. Mielczarskiego przeznaczone będzie dla 210 dzieci, w tym 60 podopiecznych żłobka. Zobacz zdjęcia z budowy.

30 września miasto ogłosiło przetarg na dostawę oraz montaż wyposażenia dla przedszkola i żłobka przy ul. Mielczarskiego. Jak czytamy w ogłoszeniu, chodzi tu m.in. o meble, artykuły tekstylne i gospodarstwa domowego oraz zabawki i pomoce dydaktyczne. Firmy mogą składać swoje oferty do 12 października, tego samego dnia nastąpi również ich otwarcie.

- Prace przy budowie przedszkola przebiegają dwutorowo. Nadal trwa montaż ścian i stropów na części obiektu. Natomiast w części zmontowanej prowadzone są roboty polegające na dociepleniu elewacji, izolacji dachu, montażu stolarki okiennej, układaniu ogrzewania oraz instalacji sanitarnej, elektrycznej i wentylacji. Umowny termin zakończenia prac to 23 listopada – mówi Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Przypomnijmy. Budowa przedszkola na Zatorzu będzie kosztowała niecałe 10 mln zł, z czego 5,9 mln władze Elbląga pozyskały z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 1,6 mln zł z programu Maluch. Przedszkole przy ul. Mielczarskiego ma być przeznaczone dla 210 dzieci, w tym 60 podopiecznych żłobka. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teren wokół niego ma mieć osobne place zabaw dla dzieci z przedszkola i ze żłobka, za jego zagospodarowanie też będzie odpowiedzialny wykonawca.

- Będą sale gimnastyczne, kuchnia, pomieszczenia biurowe oraz oczywiście pomieszczenia oddziałów przedszkolnych. Wszystko wybudowane zostanie zgodnie z technologią ekologiczną, opartą na prefabrykowanym, modułowym szkielecie drewnianym. Te elementy powstają w zakładzie produkcyjnym, potem zostaną zamocowane na gotową, wylaną płytę fundamentową. Następnie rozpoczną się prace elewacyjne i dachowe. Ciekawostką jest to, że ściany tego budynku będą oddychały, mają specjalną membranę, która wpuszcza albo wypuszcza powietrze, dzięki temu w przedszkolu będzie ekologiczny mikroklimat - wyjaśniał w rozmowie z nami w maju Tomasz Balcerowski, prezes firmy Ekoinbud, która buduje przedszkole na ul. Mielczarskiego.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Najlepszym rozwiązaniem byloby uzyskanie dofinansowania celowego od działaczy PiS
 • Pytasz kto? Tfuj stary
 • W śnie widzę byłą bezradna Kosecką, jak rozbiera pomnik Twórców Niepodległości, rozbija świnkę wnusia i finansuje przedszkole.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  4
  chłehłe(2021-10-01)
 • Widze, że fane, takie przeszklone te pomieszczenia. .. .
 • Byloby bez problemu gdyby zaoszczędzono na pomniku Józia, życie historią dość niejednoznaczną w ocenie w dobie potrzeb miasta jest sprawą drugorzedną ! Ale ktos odpowiada za dbałość o srodki publiczne ! Chyba ze stracil kontrolę
 • Drogi w fatalnym stanie, obwodnicy brak, całłe miasto stoi rano i popołudniami w gigakorkach, a ci buduja przedszkole pod dyktando patodewelopera stawiajacego obok swoje klocki, dramat
 • zabezpieczenie pożarowe tego budynku powinno być na poziomie gwarantującym bezpieczeństwo dzieciom, one same przez okno nie uciekną
 • Jestem szczęśliwa że będzie takie piękne klimatycznej przyjazne przedszkole w Elblagu Hashtagi: #Zatorzanka
 • Jedno przedszkole piękne, cudne a pozostałe pamiętają komunę, śmierdzące stęchlizną, nie ocieplone, z przeciekającym dachem, tynk się sypie, itp. Przedszkola są niedofinansowane a to w nich nasze dzieci zaczynają edukację.
 • Nie tylko przedszola i szkoly wyglądają jak z epoki poprzedniej, wystarczy wejść do urzędów, tam jeszcze epoka lat 80 tych, ze tez nie wstydzą się przyjmowac klientow w takicj warunkach, kasę potrafią za podatki brać, ale zadbać o min. warunków to juz nie! Moze jak nadejdzie nowe pokolenie to dostosują warunki do wyzszego poziomu, a nie swojego, w koncu wydają opinię o sobie
 • Za dbałość o środki publiczne trzeba rozliczyć kazdego teraz i później, taka karma
 • Możnaby nie przeznacz kilkudziesięciu tysięcy na pomnik pani Koseckiej i byłaby kasa.
Reklama