UWAGA!

Plac budowy pod przedszkole przekazany

 Elbląg, Plac budowy pod przedszkole przekazany
fot. Anna Dembińska

W środę (5.05) miasto przekazało firmie Ekoinbud z Gdańska plac budowy przy ul. Mielczarskiego, na którym powstanie nowe przedszkole. Obiekt ma być gotowy w listopadzie br. Zobacz jak obecnie wygląda przedszkole.

- Proces inwestycyjny przebiega bez zakłóceń, mamy już wszystkie pozwolenia. W maju rozpocznie się rozbiórka starego budynku przedszkola. Będziemy musieli zachować ostrożność przy niej, ponieważ jest tutaj trochę azbestu. Liczymy, że w czerwcu rozpoczną się już prace przy stawianiu nowego obiektu - mówi Tomasz Balcerowski prezes firmy Ekoinbud.

Jak zapowiada Tomasz Balcerowicz, nowe przedszkole zostanie zbudowane przy wykorzystaniu najnowszych technologii. - Będzie to obiekt energooszczędny i ekologiczny, wpisuje się on w tzw. zielony ład. Prace budowlane, roboty wykończeniowe, zagospodarowanie terenu oraz podłączenie do wszystkich instalacji mają być wykonane do listopada br. - mówi prezes Ekoinbudu.

Nowe przedszkole będzie kosztowało niecałe 10 mln zł, z czego 5,9 mln władze Elbląga pozyskały z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 1,6 mln zł z programu Maluch. - Będzie tutaj 6 oddziałów przedszkolnych oraz i 3 oddziały żłobkowe. Stary budynek przedszkola dzieci opuściły już około miesiąc temu. Życzę firmie, aby bez specjalnych problemów, bo przecież na budowie zawsze się coś tam może zdarzyć, zrealizowała zadanie - mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Przedszkole przy ul. Mielczarskiego ma być przeznaczone dla 210 dzieci, w tym 60 podopiecznych żłobka. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teren wokół niego ma mieć osobne place zabaw dla dzieci z przedszkola i ze żłobka, za jego zagospodarowanie też będzie odpowiedzialny wykonawca.

- Będą sale gimnastyczne, kuchnia, pomieszczenia biurowe oraz oczywiście pomieszczenia oddziałów przedszkolnych. Wszystko wybudowane zostanie zgodnie z technologią ekologiczną, opartą na prefabrykowanym, modułowym szkielecie drewnianym. Te elementy powstają w zakładzie produkcyjnym, potem zostaną zamocowane na gotową, wylaną płytę fundamentową. Następnie rozpoczną się prace elewacyjne i dachowe. Ciekawostką jest to, że ściany tego budynku będą oddychały, mają specjalną membranę, która wpuszcza albo wypuszcza powietrze, dzięki temu w przedszkolu będzie ekologiczny mikroklimat - wyjaśnia Tomasz Balcerowski.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "w przedszkolu będzie ekologiczny mikroklimat"smrodu zatorza XD
 • Pięknie. Należy się dzieciom nowy plac!; )). Pozdrawiam całe przedszkole; )) Hashtagi: #.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  8
  Hlehle(2021-05-05)
 • My, deweloperzy wszystkich opcji, którzy wierzą w Jednego Pana, Mamona Wszechmogącego, składamy z tego miejsca gorące podziękowania władzom elbląskiego ratusza, które dbają o nas jak ojce najlepsze! Zobowiązujemy się do wycinki uzgodnionego lasu i zniwelowania góry przed terminem, wykonując 300% ratuszowej normy! Niech żyją nasi polityczni dobrodzieje, tow. Wróblewski i Nowak!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  20
  Marian D. Weloper(2021-05-05)
 • po co kolejne przedszkole? i tak tyle dzieci lata bez opieki po malborskiej. hordy dzieciaków, od 4 lat, bez opieki. my mieszkańcy nie chcemy kolejnej budowy pod oknami. po co nam to. ci z domków stawiają auta na naszym maleńkim parkingu, a my nie mamy już gdzie stawać. dodatkowo ci co wynajmują też stawiają auta. Miasto niech zrobi z tym porządek w końcu. Chcemy mieć parking. Właścicieli mieszkań jest mało, bo dziadki nie maja aut. Wynajmujacy powinni płacić miesięcznie więcej za korzystanie z miejsc parkingowych, a ci którzy maja własność nie powinni wcale płacić.
 • na malborskiej dużo wynajmuje, maja te duże dostawcze auta co zajm ują więcej miejsc parkingowych jeszcze epec, domki, sklepikarze, szok. zróbcie cos z tym. tych co maja auta jest naprawdę niewielu. Wiecej jest tych co na dziko parkują.
 • na malborskiej budują następny blok. pytanie brzmi: gdzie my mieszkańcy będziemy stawiać auta? jak ten blok skończą? weźcie się w końcu za pracę. chcemy parkingu tylko dla właścicieli mieszkań, wynajmujący też, ale za podwojną stawkę. My płacimy fundusz remontowy itp. kredyty a reszcie dopłaca mops itp.
 • Na 2 zdjęciu to wygląda jak jakieś klatki dla krów w oborze.
 • Dziady wyprowadzcie się do domu starców tam jest wiele miejsc parkingowych !!!
 • A kto powiedział Ci że kupując własne mieszkanie masz zagwarantowane kolejne 10m2 pod blokiem na Twoje auto. Stać Cię na auto to stać Cię na myjne, paliwo, ubezpieczenie oraz parking. Zgodzę się z Tobą że miejsc postojowych jest mało. Zawsze będzie za mało. Licząc że w rodzinie jest minimum 1 auto oblicz ile potrzeba miejsca na auta zakładając że średnie miejsce parkingowe na 10m2. Podobno dużo miejsca wolnego jest na księżycu.
 • A czy wynajmujacy nie płaci czynszu? Czy e czynszu nie jest zawarty fundusz remontowy. Co bejmuje fundusz remontowy? Blok czy teren wokół?
 • @Piorun - Wynajmujący płaci tylko cenę wynajmu i to jego sprawa ile płaci. Niektórzy płacą ratę kredytu, to czemu ma płacić za resztę? Nie sądzę żeby wynajmujący płacił fundusz remontowy, jest tylko wynajmującym. Może odejść i zamieszkać w innym miejscu i co miejsce zabierze ze sobą?
 • To że wynajmujący nie płacą funduszu remontowego jest normalne. placi tylko za wynajem. Takie są fakty. Dlatego wynajmujący ponoszą mniejsze koszty i dlatego powinni płacić więcej, bo nie będą dbać. Nie ich i dbać nie będą. Kto wtedy zapłaci za dewastację?
Reklama