UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński Zbiornik, o którym mowa w artykule, to nie ma być zbiornik podziemny. Taki został oddany latem tego roku przy ul. Nowogródzkiej (8 mln zł), zresztą wykonany został nieudolnie i zamiast rozwiązać problem zalewania okolicy, to woda w dalszym ciągu zbiera się tam gdzie chce i spokojnie spływa sobie do Bałtyku:)Chodzi o zbiornik przy ul. Marymonckiej, o wielkości 4.25 ha (mniej więcej wielkość terenu zrujnowanego kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej)pod gołym niebem, którego koszt miał wynieść najpierw 25 mln zł, teraz już 28 mln zł, zaś parę miesięcy temu nasz najsłynniejszy poseł-milczek siedzący za carem Bulandy w sejmie wypsnął się w radiu Olsztyn, że ponoć 32 mln zł miał już na ten projekt załatwić. Na razie skończyło się na gadce, ale ja akurat uważam, że to bardzo dobrze, bo ten planowany zbiornik jest pomysłem od czapy - zniszczy tylko przyrodę, zutylizuje poważne środki finansowe i nie uchroni on Elbląga od poważniejszego zagrożenia bez dodatkowych, wielomilionowych inwestycji w kolejne zbiorniki (np. w poniemiecki zbiornik przy Dębicy), ale przede wszystkim jest on wymówką, pretekstem i wykrętem władz miasta, aby nie robić nic w kwestii przywrócenia mieszkańcom porządnego kąpieliska miejskiego, o czym pisałem i o co apelowałem już sto razy, jednak nasi włodarze pozostają głusi na głos rozsądku i potrzeby społeczne. Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #KapieliskoMiejskie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    RobertKoliński(2020-12-22)
  • @RobertKoliński - Jak załatwić pieniądze? Pieniędze to załatwiają sobie pisowscy kolesie. Pieniadze na takie inwestycje rozdziela rząd w ramach inwestycji lokalnych. Niestety ani Elbląg ani miasta gdzie pis przegrał wybory nie dostaną tych pieniedzy
  • @RobertKoliński - Proszę o jakieś konkretne dane że ten zbiornik zniszczy środowisko. Bo o ile wiem to pomoże nam je chronić. Woda ma spływać do Bałtyku??? Co za marnotrastwo??? Mamy globalną suszę. Powinniśmy oszczędzac kazda krople
  • @RobertKoliński - Co za bzdury!!! Bedziemy mieć powodzie w Elblągu ale za to kąpielisko w Elblągu.
  • @RobertKoliński - Niech się pisowscy radni pomartwią o kąpielisko. Im jest łatwiej załatwić pieniądze - po linii partynjej
  • RobertKoliński Nie do końca prawda. Rządowe środki rzeczywiście rozdziela Warszawa. Są jeszcze jednak b. duże pieniądze z UE, które rozdziela sejmik woj. w Olsztynie, w tym przypadku to konkretnie zarząd z PO-PSL. Dlatego jest dla mnie sporą hipokryzją ze strony senatora PO domagać się środków tylko rządowych na projekt (fakt, że przez przedstawicieli partii rządzącej wielokrotnie obiecywanych), podczas gdy są jeszcze inne możliwości finansowania inwestycji, na które akurat senator Wcisła ma wpływ, ale niewiele w tym kierunku robi. Co do kąpieliska/zbiornika - basen przy Spacerowej mógłby pełnić rolę również zbiornika retencyjnego, co robił zresztą przez lata (nie słuchajcie bajek opowiadanych przez włodarza), a co również ująłem w przedstawionym RM projekcie tzw. eko-jeziorka miejskiego, które powinno powstać w miejsce zrujnowanego obiektu. Odzewu oczywiście brak, podobnie jak rozumnego pomysłu na rozwiązanie tej sprawy przez naszych wybrańców. Zgadzam się również, że powinniśmy oszczędzać każdą kroplę, do czego ten obiekt nadaje się idealnie. Nie wiem tylko po co ładować się najpierw z milionami w zbiornik w lesie, z którego mieszkańcy korzystać rekreacyjnie nie będą (!), podczas gdy można byłoby odnowić zbiornik taki, który jako kąpielisko również służyć mógłby. Tym bardziej, że przy Spacerowej nie trzeba byłoby kopać i budować wszystkiego od podstaw. Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #KapieliskoMiejskie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    RobertKoliński(2020-12-22)
  • @RobertKoliński - To niech pisowcy zrobią konferencję jak pan wcisła i przedstawią swój punkt widzenia. Czy tylko komentarze w internecie potrafią pisać? Wypowiedzieć się publicznie nie umieją? Czy co?
  • @RobertKoliński - Czy ty nadal nie rozumiesz, że Wróbel i spółka są namaszczeni przez Olszczyn, żeby zdegradować nasze miasto, aby już nigdy nie mogło konkurować z tzw. stolicą wojewodztwa? Ci ludzie bardziej przejmują się jakimś zapyzialym Olszczynem niż wlasnym miastem. Dopóki oni są u steru to Elbląg bedzie popadal w marazm. Poblem w tym, że nawet wybory nic tu nie dadzą, bo na ich miejsce wejdą inni z tej kliki. Wszystko zaczęło sie tak naprawdę od Nowaczyka, na chwilę Wilk uratowal sytuację, ale od kiedy jest Wrobel likwidowane jest wszystko, co moze mieć jakiekolwiek znaczenei dla miasta. Otwórz oczy!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Do_pomorskiego(2020-12-23)
Reklama