UWAGA!

Kwiaty i festyn

 Elbląg, Kwiaty i festyn

Około 300 sympatyków lewicy zgromadziło się 1 maja przed pomnikiem Odrodzenia, aby uczcić Świąto Pracy.

Kwiaty pod pomnikiem złożyły m.in. władze miasta, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz członkowie Sojuszu Młodej Lewicy. Nie zabrakło również elbląskich parlamentarzystów.
     Po złożeniu kwiatów głos zabrał szef elbląskiego SLD, Janusz Nowak. Skrytykował m.in. poprzedni rząd oraz wyraził nadzieję, że wybory samorządowe będą dla lewicy pomyślnie.
     - Wierzę, że Elbląg zostanie miastem rządzonym przez lewicę - powiedział. - Wierzę, że i te wybory będą dla nas pomyślne.
     W pochód, a raczej pochodzik ulicami Elbląga ruszyła tylko garstka młodych sympatyków lewicy. Pozostali albo rozeszli się do domów, albo skorzystali z podstawionych autobusów, które zawiozły ich do Bażantarni, gdzie lewica zorganizowała rodzinny festyn.
     - Ostatni prawdziwy pochód w Elblągu odbył się w 1989 roku - wspomina senator Władysław Mańkut. - Później były już tylko manifestacje.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Myślę,że wszystko wskazuje na to,że (może nie w takim stylu jak to było kiedyś)ale te 1-sze maje powrócą.Człowiek przecież jest ssakiem żyjącym stadnie. Nawet patrząc na to zdjęcie,to widać,że Ci ludzie na coś czekają.Na co? W tej chwili nie wiem.- Może z tym "to coś" to jest tak jak w tej książce - "Raz w roku w Skiroławkach"???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polecam(2002-05-02)
 • bo oni czekaja na ... gruszki na wierzbie tzw. millerowki, a tymczasem na E7 spojawily sie tylko tirowki :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bibi czyli byly ...(2002-05-02)
 • Wypada zacytować wariatkę z TVP2 "Tak się bawi, tak się bawi...LEWICA"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tony Soprano(2002-05-03)
 • Gdyby mi się ktoś tak przyglądał, jak robią to ci ludzie na zdjęciu, pomyślałabym, że się wygłupiłam. A w "millerówki", to już chyba nawet ten malec z chorągiewką nie wierzy. Ma taką minę jakby był gotowy w każdej chwili zwiewać. Dorośli zresztą też.
 • Aż łza się w oku kręci jak towarzysz Mańkut wspomina prawdziwe pochody. Swoją drogą czerwoni towarzysze, wstyd mieszać do tego dzieci, co one w końcu winne że ich rodzice mają niezdrowe /choć już chyba społecznie nieszkodliwe / odchylenia lewicowe.
 • Pan Nowak powinien się odnieść do OŚMIU LAT rządów lewicy w Elblągu i tego czego ,,dokonali" - 30 % bezrobocia i upadku wielu zakładów pracy. Pochlać pojechali do Bażantarni -bo tam nie było widać co robili.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-05-06)
 • Jaki z tow. Nowaka jest "przywódca" nalepiej widac na firmie Elbrol ktora jest w upadku! Ale wymyslił jak wyprowdzic majątek ze starej firmy. Po prostu zalozył firme na żonę , nazywa sie INVEST ECO SYSTEM. Czy tak ma wyglądac przywodca lewicy w naszym mieście? Czy cwaniactwo i hamstwo może byc popierane przez uczciwie pracujacych lub bezrobotnych? Jak długo jeszcze w naszym miescie bedą tolerowani ludzie z ukladów? Czy w tym mieście nie ma ludzi wyksztalconych, którym mozna zaufać? Czy dalej będziemy wybierac "gruszki na wierzbie"? A moze trzeba kogoś sciagnąć do Elbląga z Polski?
Reklama