UWAGA!

Lato w mieście

 
Elbląg, Lato w mieście

Elbląg Extreme, koncert Maryli Rodowicz i Kasi Kowalskiej, Letnie kino pod chmurką, a także wydarzenia w ramach Coolturalnej Starówki – to wakacyjne atrakcje przygotowane przez Departamenty Komunikacji Społecznej oraz Kultury.

- Myślę, że podczas tegorocznych wakacji ani elblążanie, ani turyści nie będą się nudzili. Oferta kulturalna jest bardzo zróżnicowana, zarówno ta przygotowana przez Urząd Miejski, jak i przez inne instytucje kultury – powiedział Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga.
       Już 9 lipca Plac Kazimierza Jagiellończyka zamieni się w punkt kontrolny wyścigu zaliczanego do Grand Tourismo - Rage Race. Ponad 50 dwuosobowych załóg startujących luksusowymi samochodami sportowymi przez kilka godzin będzie wykonywać zadania, którym towarzyszyć będą atrakcje dla publiczności.
       - Postanowiliśmy, że w Elblągu zadania będą nie tylko ciekawe, ale i z zupełnie różnych dziedzin. Stowarzyszenia Jantar uczyć będzie kroków popularnych tańców, a Fight Club Elbląg przygotował walki w klatce – dodaje Monika Betcher-Jankowska p.o. dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej. – Największymi atrakcjami dla publiczności z pewnością będą wspaniałe auta - Ferrari, Porsche, Lamborgini, Maserati, Bentley, Ultima GTR i wiele innych. Startujemy o 11:00, natomiast o 17:00 w Speed Center Elbląg odbędą się zawody kartingowe, a w Paintball Center Elbląg nastąpi oficjalne otwarcie Halowej Areny do gry w Elektronicznego Paintballa.
       Przez całe wakacje funkcjonować będzie również Letnie kino pod chmurką. Seanse pod gwiazdami to okazja do obejrzenia klasyki filmu polskiego i największych hitów kina światowego ostatnich lat.
       - Wszystkie projekcje będą rozpoczynać się tuż po zachodzie słońca na starówce, na dziedzińcu Galerii El w osiem weekendów lipca i sierpnia. Letnie kino organizowane jest przez całe wakacje na sopockim molo i zakopiańskich Krupówkach i gromadzi setki mieszkańców oraz turystów. Liczymy, że w Elblągu będzie podobnie. Podczas seansów każdy może przyjść z własnym leżakiem lub kocem. Już wkrótce na stronie www.umelblag.eu przeprowadzimy ankietę. To elblążanie wybiorą z długiej listy te filmy, które będą chcieli obejrzeć – mówi Monika Betcher-Jankowska.
       20 sierpnia z kolei w Elblągu wystąpią wielkie gwiazdy – Maryla Rodowicz i Kasia Kowalska. Koncert artystek odbędzie się w ramach trasy koncertowej RMF FM pod hasłem „Muzyka najlepsza pod słońcem”.
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama