UWAGA!

Łatwo i tanio - podręczniki używane

Elbląg, Nie wyrzucajmy podręczników na bruk!
Nie wyrzucajmy podręczników na bruk!

Koniec wakacji to początek problemów z zakupem podręczników. Nowe są drogie, a zdobycie używanych bywa trudne. Jak usprawnić obrót książkami używanymi, zaproponował wczoraj (11 września) podczas sesji Rady Miejskiej Marek Gliszczyński (SLD).

Według niego, w każdej bibliotece szkolnej powinna być stworzona baza podręczników używanych, które uczniowie chcą odsprzedać. Taka systematycznie aktualizowana lista byłaby przekazywana do Biblioteki Elbląskiej - bazy głównej. W ten sposób każdy uczeń w jednym miejscu znalazłby informację, gdzie potrzebną książkę może odkupić.
     Ten prosty system nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może znacznie usprawnić obrót podręcznikami używanymi i ułatwić tym samym przebrnięcie przez pierwsze dni szkoły uczniom i ich rodzicom. Szybko i tanio zdobyte podręczniki - właśnie o tym myśli wielu z nich.
Ola Żyła
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • admin Jeszcze innym pomysłem jest skorzystanie z bazy ogłoszeń na portEl-u. W dziale "Ksiązki i podręczniki" można znaleźć prawie pół tysiąca ofert kupna i sprzedaży używanych podręczników. www.portel.pl
Reklama