UWAGA!

Laureaci konkursu „Wieś z inicjatywą” – edycja 2014

  Elbląg, Laureaci konkursu „Wieś z inicjatywą” – edycja 2014
fot. nadesłana

26 czerwca wręczone zostały nagrody i wyróżnienia laureatom czwartej edycji powiatowego konkursu „Wieś z inicjatywą”. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych inicjatyw zrealizowanych przez mieszkańców wsi w 2013 r.

W 2014 r. do konkursu zgłosiło się 14 wsi. Komisja Konkursowa po zapoznaniu się z wnioskami i wizji terenowej wszystkich 14 wsi zgłoszonych do konkursu bardzo wysoko oceniła ich społeczną aktywność, innowacyjność, kreatywność, umiejętność pracy zespołowej, dbałość o zachowanie dziedzictwa kulturowego, a przede wszystkim bezinteresowność i olbrzymie zaangażowanie w działania na rzecz poprawy warunków życia i bycia w swoich małych ojczyznach. Wspólna praca, zrozumienie, gotowość wspomagania innych i radość z dużych i małych sukcesów sprzyjały i sprzyjają poszukiwaniu pomysłów do kolejnych działań.
      
       Wyróżnienia otrzymały:
       1. Zalesie, gm. Milejewo, za inicjatywy: ozdobienie miejscowości w sposób trwały poprzez postawienie smerfnego witacza i tablicy informacyjnej, uporządkowanie brzegu stawu tj. montaż i ustawienie ławek oraz stołów i nasadzenie drzew, doposażenie świetlicy wiejskiej w sprzęt komputerowy i multimedialny z programu realizowanego przez Urząd Marszałkowski „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, realizację 2-tygodniowego projektu wakacyjnego dla 25 dzieci z Zalesia z programu „Pożyteczne wakacje” z Fundacji Wspomagania Wsi.
       Nagroda 1 tys. zł.
       2. Markusy, gm. Markusy, za inicjatywy: remont krzyża przy drodze we wsi (wymurowanie ogrodzeń z kamienia, odnowienie figurki Pana Jezusa, ułożenie polbruku, zamontowanie ławek, malowanie ogrodzenia, wykonanie i zamontowanie kapliczki i oświetlenia), dbanie o cmentarz menonicki, uporządkowanie ogródka jordanowskiego, umieszczenie tabliczek z numeracją domów w całej miejscowości, a także za umiejętność pracy wspólnej i zgodę wszystkich organizacji, jednostek i instytucji działających we wsi na rzecz realizacji zadań integrujących społeczność lokalną.
       Nagroda 1 tys. zł.
       3. Karszewo, gm. Młynary, za inicjatywy: uporządkowanie terenu wokół stawu we wsi (ustawienie klombów i nasadzenia kwiatów, zbudowanie przy stawie trzech miejsc cumowniczych dla łodzi), pokrycie dachu wiaty przy świetlicy drewnianym gontem, udział zespołu „Karszewianki” na krajowym spotkaniu klastrów handlowych, występ zespołu ludowego „Karszewianki” na targach turystycznych „Jantur” w Kaliningradzie, uczestnictwo w targach Smaki Warmii i Mazur pt. „Kiermasz”, realizację zadania „Atrakcyjny staw w Karszewie”, „Pamiętajmy o ogrodach”, organizację przeglądu artystycznego „Po sąsiedzku”.
       Nagroda 1 tys. zł.
       4. Wieś Rydzówka, gm. Pasłęk za inicjatywy: uporządkowanie i wyposażenie boiska do gry w piłkę nożną, barierkę ochronną oraz ogrodzenie z siatki, akcję „korek”, organizację imprezy pt. „Oficjalne przekazanie boiska do gry w piłkę nożną”, udział w „Festynie sołectw”. Dbałość o wizerunek i porządek we wsi.
       Nagroda 1 tys. zł.
      
       Komisja konkursowa zaproponowała dla wsi Pogrodzie, poza regulaminem konkursowym, ufundowanie tablicy Lider inicjatyw lokalnych Powiatu Elbląskiego w konkursie Starosty Elbląskiego „Wieś z inicjatywą”.

 


       Nagrody:
       III miejsce - Zielonka Pasłęcka, gm. Pasłęk – za inicjatywy: remont nawierzchni chodników o dł. 80 m i 160 m, organizację mini recitalu rozśpiewanej rodziny Brackich, zawody gminne i powiatowe Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej, obchody Dnia Dziadka, Dnia Matki i Dnia Dziecka oraz Dnia Unii Europejskiej, uczestnictwo w Festynie Sołectw – Pożegnanie Wakacji 2013 r. i w konkursie województwa warmińsko-mazurskiego „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2013 r.”, uczestnictwo w konkursie Miasta i Gminy Pasłęk „Aktywna, piękna i czysta wieś 2013” oraz „Konkursie na najładniejszą posesję 2013”, obchody Dnia Odzyskania Niepodległości 2013 i organizację Dożynek Diecezjalnych.
       Nagroda 3 tys. zł.
       II miejsce - Godkowo, gm. Godkowo – za inicjatywy: rekonstrukcję cerkwi greckokatolickiej, która została przeniesiona do Godkowa z miejscowości Kupna koło Przemyśla, umieszczenie tabliczek z numerami posesji i klombów z kwiatami, stworzenie bajkowego placu zabaw oraz zbudowanie schodów koło świetlicy wiejskiej, a także za umiejętność pracy wspólnej przedstawicieli gminy i mieszkańców na rzecz realizacji zadań integrujących społeczność lokalną.
       Nagroda 5 tys. zł.
       I miejsce - Zwierzno, gm. Markusy – za inicjatywy: uroczyste otwarcie zmodernizowanej biblioteki (wystrój pomieszczeń i poczęstunek), ogrodzenie dookoła cmentarza, porządkowanie terenu, w tym boiska trawiastego przy szkole i sali gimnastycznej oraz wyczyszczenie starego basenu przy szkole, organizację spotkań Klubu Seniorów (w 2013 roku odbyło się 37 spotkań, udział wzięło 219 osób), przeprowadzenie akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, realizację projektu „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”, „Dzień Pluszowego Misia”, głośne czytanie „Zemsty”, spotkanie integracyjne „Pod lipami”, zajęcia otwarte w czasie ferii, postawienie nowego przystanku w Zwierznie, współpracę ze Szkołą Podstawową, organizację warsztatów komputerowych, organizację wycieczek krajoznawczo-turystycznych, andrzejek, spotkania wigilijnego dla mieszkańców, a także za umiejętność pracy wspólnej i współpracę wszystkich organizacji, jednostek i instytucji działających we wsi na rzecz realizacji zadań integrujących społeczność lokalną.
       Nagroda 7 tys. zł.
      

oprac. redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jedną z inicjatyw Zwierzna jest utworzenie na całej długości wsi szamba w przydrożnym rowie - zapach jest niepowtarzalny. Zapraszamy, a w szczególności Ochronę Środowiska !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  inicjator(2014-06-26)
 • Jak za PRL-u
 • Ludzie, zastanówcie się czego wkońcu chcecie! jak sie nic nie dzieje- narzekacie, że nudy, jak się zaczyna cos dziać- tez nie dobrze! oczywiście nasz naród tylko narzekac i marudzićpotrafi - Nie wszyscy, gratuluje tym, którzy próbują coś robić dobrego dla swojej wsi czy miejscowości, Popieram w pełni akcję - Wieś z inicjatywą!
Reklama