UWAGA!

Lewe podłączenie przyczyną tragedii?

Wstępne postępowanie przeprowadzone przez elbląską Prokuraturę Rejonową na miejscu środowego pożaru wykazało, że tragedia była nieszczęśliwym wypadkiem. Przyczyną pożaru mogło być nielegalne przyłączenie prądu do mieszkania.

Wiadomo, że osoby, które przebywały w mieszkaniu żyły, kiedy wybuchł ogień. Świadczy o tym znaleziona w ich płucach sadza. Spalone ciała pojadą do Gdańska, gdzie zajmą się nimi biegli sądowi. Mają ustalić m.in. czy ofiary piły alkohol przed zdarzeniem.
     Ponieważ wiadomo, że czwartkowy pożar w tym samym budynku przy ul. Jaśminowej został spowodowany włączeniem energii elektrycznej, jako przyczynę pierwszego również przypuszcza się zwarcie w instalacji. Prokuraturze udało się ustalić, że mieszkaniu, w którym zginęła trzyosobowa rodziana, prąd był odłączony.
     - Ta rodzina od miesięcy nie płaciła rachunków - mówi zastępca Prokuratora Rejonowego Jolanta Rudzińska. - Być może w grę wchodzi jakaś przeróbka, nielegalne podłączenie do sieci. To mogło spowodować wybuch ognia.
     Prokuratorzy badają oba pożary jednocześnie. Próbują także ustalić, czy włączenie energii w czwartek nie było przedwczesne i dlaczego w mieszkaniu, które nie zostało przeszukane, popłynął prąd. Jakie i komu zostaną postawione zarzuty, dowiemy się pod koniec postępowania.
     
     Zobacz także: "Trzy ofiary śmiertelne"
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie dziwię się, że ludzie zaczynają nielegalnie podłączać się do sieci elektrycznej. Takich będzie coraz więcej. Nasze kochane Zakłady Energetyczne nie znając umiaru w cenach (prawo monopolisty)ciągle je windują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdesperowany(2001-12-01)
 • Reka Boza: Nie kradnij.
 • Właśnie! Jak cię kurka nie stać to nie używaj elektryczności, wszak jeszcze gnieniegdze są jaskinie i inne dziuple. Jak nie masz pracy, sześciorgo dzeci na utrzymaniu to wont od "prondu", pal sobie świeczkę zrobioną z końskiego łajna i "odkryj lepszy świat" , jeeeaaa
 • Codziennie winko..2 razy 30 dni, to daje 60 zł..w sam raz na rachunek..wszak mamy wolny wybór
Reklama