UWAGA!

Lewica rozpoczyna kampanię prezydencką

 Elbląg, Dzialacze Wiosny poinformowali o zbiórce podpisów
Dzialacze Wiosny poinformowali o zbiórce podpisów (fot. Anna Dembińska)

Robert Biedroń jest kandydatem partii i środowisk lewicowych w majowych wyborach na prezydenta Polski. Dziś (11 lutego) posłanka Zjednoczonej Lewicy Monika Falej poinformowała o rozpoczęciu zbiórki podpisów.

10 maja odbędą się wybory prezydenckie. Kandydatem lewicy na najwyższy urząd w państwie jest europoseł Robert Biedroń, były poseł i prezydent Słupska. Do zgłoszenia kandydatury potrzebnych jest jednak zebranie 100 tys. podpisów. O tym, że taka zbiórka w Elblągu już się rozpoczęła poinformowała dziś posłanka Lewicy Monika Falej.

- Dziś zarejestrowaliśmy komitet wyborczy w Warszawie. Dzięki temu możemy zacząć zbierać podpisy pod kandydaturą Roberta Biedronia. Minimum to jest 100 tys., aby formalności stało się zadość. Liczymy na ich wielokrotność – mówiła posłanka Monika Falej na briefingu prasowym przed Ratuszem Staromiejskim.

Podpisy będą zbierać działacze partii tworzących w Sejmie klub Zjednoczonej Lewicy: Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Lewicy Razem. Ale informację o zbieraniu podpisów dziennikarzom przekazali tylko działacze Wiosny. Co z działaczami pozostałych partii?

- Szefem sztabu w województwie warmińsko-mazurskim został Władysław Mańkut z SLD, który dziś dziś nie zdążył wrócić z Gdańska. Jego zastępcami jestem ja i Bartosz Grucela z Lewicy Razem. Razem miało kogoś wydelegować na dzisiejszą konferencję. Myślę, że na kolejnych konferencjach te osoby już będą i będą działać na rzecz kampanii – wyjaśniała Monika Falej.

Biuro poselskie Moniki Falej już działa, mieści się przy ul. Związku Jaszczurczego 17 (w budynku hotelowca). Zarówno Wiosnę, jak i Sojusz Lewicy Demokratycznej wkrótce czekają duże zmiany: obie partie zdecydowały się połączyć, a w zasadzie SLD zdecydowało się wchłonąć Wiosnę w swoje szeregi. Nowa partia będzie nazywać się Nowa Lewica. Lewica Razem pozostaje osobną partią.

- Obecnie sytuacja wygląda następująco: zostały zarejestrowane zmiany w statucie Sojuszu Lewicy Demokratycznej z nową nazwą i z rozwiązaniami wypracowanymi przez obie partie. Obecnie czekamy na uprawomocnienie się postanowienia. Wówczas będziemy mogli przeprowadzić proces połączenia się zgodnie z procedurami statutowymi – mówiła posłanka.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama