UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński A moim zdaniem Czytelnik ma rację - "uwalnianie Starego Miasta" nie powinno odbywać się za tak wydawane pieniądze podatnika, które są w ten sposób przeznaczane na promocję nie miasta, ale prywatnego biznesu restauratora, co jest co najmniej nieuczciwą konkurencją w stosunku do innych prowadzących swoje gastro-interesy na Starówce. Byłbym pewnie zdziwiony, ale przecież to nie pierwsze tego rodzaju decyzje elbląskiego włodarza i późniejsze - pokrętne! - tłumaczenia tegoż urzędników, żeby budowę drogi za publiczne pieniądze (1.5 mln zł) do prywatnej, bogatej firmy p. Wójcika czy niesławne hopsztosy wokół Góry Chrobrego przypomnieć. Neoliberalna słup-władza robi dobrze majętnym prywaciarzom, za co płacą oczywiście wszyscy mieszkańcy miasta; koszta się tu uspołecznia, zyski zaś prywatyzuje - miasto prywatne i "nikt mi niczego nie dał" w lokalnym wydaniu. #lewicaRazem
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    26
    74
    RobertKoliński(2019-07-30)
  • @RobertKoliński - kapitalizm współczesny kanibalizm ? hmm pierwsze słyszę żeby kapitalista zeżarł innego człowieka gotowanego czy upieczonego po za tym to chyba nie zdrowo, rozumiem że postępowy socjalizm to jest rozwiązanie w obozach zwanymi dalej fabrykami wszyscy po równo dziadują, swoją drogą zauważyłem że w eg wszystko wszystkim przeszkadza, mentalność ludzi jest bardzo mało miasteczkowa ehhhhh
  • RobertKoliński @007 - Że prawak nie słyszał, to zdziwiony nie jestem;) "Fabryki ludzi", w których pracowało się po 12-16h na dobę, za głodowe pensje i bez jakichkolwiek zabezpieczeń społecznych czy BHP są wynalazkiem kapitalistycznych krwiopijców, przypominam. To pomysłem Lewicy jest np. 8h dzień pracy (dziś nawet krócej, bo możemy), zabezpieczenia społeczne, Kodeks Pracy, stawka minimalna czy zakaz pracy dzieci. Nie wszędzie na świecie są one realizowane po dziś dzień, stąd XIX-wieczne piramida kapitalizmu jest wciąż aktualna.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    5
    RobertKoliński(2019-07-30)
  • Ile zapłaciłeś za te leżaki Malkontencie wiecznie na nie??
  • RobertKoliński @Ivka - To się da przecież policzyć: ilość leżaków + ławeczki + pracownicy instytucji miejskich i urzędów odpowiedzialni za ich planowanie, przygotowanie i rozłożenie (a także reklamę imprezy) x ilość roboczogodzin poświęcona na powyższe działania + sprzątanie po imprezie, również na koszt i poprzez służby miasta. .. to już wychodzą spore kwoty. I ja jestem jak najbardziej na "tak", droga marudo, tyle że uważam, że z takich udogodnień oferowanych przez miasto powinni móc korzystać wszyscy mieszkańcy, a nie tylko wąska grupka uprzywilejowanych i w ratuszu ustosunkowanych;
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    9
    RobertKoliński(2019-07-30)
  • Jakie prywatne pieniądze??? Z twojej kieszeni kupiłeś ten leżak? Widzę że ból d... i Tyle kto nie każe innym robić koncertów i tak dalej .... pomysł trafiony jak nic... Poza tym przychodzi tyle ludzi z Elbląga posłuchać muzyki i dzięki leżkom i ławką miesiącu posłuchać muzyki on się zrelaksować jak Ci to przeszkadza to nie przychód siedź w domu i oglądaj tv . A pomysł super i gratulacje za organizację .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Mieszkaniec 1410(2019-07-30)
  • @RobertKoliński - a ten Koliński znów swoje mądrości wygłasza, weź ty się chłopie za uczciwą prace, a nie później latasz po sądach i bawisz się za nasze podatki!
  • @RobertKoliński - Zgadzam się z Panem Robertem Kotlińskim. Może miasto rozłozy leżaki albo krzesła, albo nawet ławeczki postawi przed każdym lokalem gastronomicznym i właściciele tych lokali zorganizują jakiś występ albo nawet sprzet nagłaśniający wystawią, albo karaoke zorganizują. Ludzie, którzy przychodzą tam "posłuchac muzyki", obejrzeć występ przy okazji kupują-piwo, drinka, lody, pizzę itp, które mogą spożyć na tych leżakach. I nie mówcie, ze jest inaczej bo to prawda. Czyli Miasto pomaga w prowadzeniu działalności jednemu z restauratorów. A może przed każdym lokalem gastronomicznym, nie tylko na Starówce postawimy leżaki, ławeczki i może jeszcze kino darmowe pod lokalami gastronomicznymi miasto zorganizuje\????? I gdzie tu jest zdrowa konkurencja? I chyba powinien się do tego odnieśc Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Może miasto zafunduje leżaki np w Tolkmicku pod Fregatą, zeby sobie można było na plaży posiedzieć, niekoniecznie na kocu????
Reklama