UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

List do prezydenta

Działające od niespełna miesiąca czasu Stowarzyszenie Promocji Klubu Sportowego Olimpia Elbląg "ŻÓŁTO-BIAŁO-NIEBIESCY" od początku ostro zabrało się do pracy nad poprawą wizerunku elbląskiej piłki nożnej. Stowarzyszenie przesłało do prezydenta Elbląga Henryka Słoniny list popierający pomysł powstania nowego klubu piłkarskiego w Elblągu.

Prezes ds. sportowych KS Polonia Olimpia Elbląg Marek Koniuszaniec wystąpił z projektem powstania w naszym mieście nowego klubu piłkarskiego, którego pełna nazwa brzmiałaby Autonomiczny Klub Piłkarski Olimpia Elbląg. Zdaniem władz stowarzyszenia jest to w tej chwili jedyna mądra propozycja, by w naszym mieście podtrzymać piłkę nożną na dobrym poziomie oraz by stworzyć mocny klub piłkarski. Wszystko zależne jest jednak od przychylności władz miasta.
     - Pan Marek Koniuszaniec wystąpił z projektem powstania nowego klubu, a my jako stowarzyszenie podpisujemy się pod tym obiema rękoma - twierdzi Krzysztof Szopiński, prezes stowarzyszenia. - Jest to dobry sposób, by uzdrowić sytuację piłki nożnej w naszym mieście. Kierując list do prezydenta chcemy pokazać, że elbląski klub jest w trudnej sytuacji, ale nie beznadziejnej. Nie tylko mamy pomysł na stworzenie prężnego ośrodka piłkarskiego w Elblągu, ale także wiemy, jak to zrobić. Nie ukrywam jednak, że trzeba tu pomocy i zaangażowania władz miasta. Bez tego możemy zapomnieć o solidnym zespole piłkarskim w Elblągu.
     Dzisiaj ma się odbyć spotkanie władz klubu, na którym zostanie oficjalnie podsumowany miniony sezon oraz przedstawione plan na przyszłość. Zostanie także zaprezentowany projekt powstania nowego autonomicznego klubu.
     - Mam nadzieję, że na spotkanie przybędzie prezydent, by zapoznać się z koncepcją powstania nowego klubu - twierdzi Krzysztof Szopiński. - Jeżeli tak się nie stanie, to prawdopodobnie piłka nożna zostanie w naszym mieście pogrzebana na kilkanaście długich lat. Nie może być dobrego i prężnego klubu bez pomocy miasta, na którą wszyscy liczymy. Uważam, że prezydent został wybrany przez społeczność Elbląga także po to, by zajmować się sprawami sportu. A sport dla nas mieszkańców Elbląga to także, a może nawet przede wszystkim piłka nożna.
     
     
     Poniżej treść listu, jaki stowarzyszenie wysłało do prezydenta Henryka Słoniny:
     
     W związku z pojawieniem się planu powołania w Elblągu nowego Autonomicznego Klubu Piłkarskiego o nazwie Olimpia Elbląg zwracamy się do Pana Pezydenta jako Stowarzyszenie Promocji Klubu Sportowego OLIMPIA ELBLĄG "ŻÓŁTO-BIAŁO-NIEBIESCY" pragnąc wyrazić pełne poparcie dla tej idei.
     Elbląg jako blisko 140 tys. miasto zasługuje na piłkę na odpowiednim poziomie. Bez wyodrębnienia z klubu Polonia Elbląg autonomicznej sekcji piłkarskiej i przekształcenia jej w AKP OLIMPIA ELBLĄG piłka nożna umrze w Elblągu, na IV ligowym poziomie nie będzie chętnych do inwestowania w drużynę piłkarską. Wobec utrzymania Olimpii w III lidze, pojawiła się szansa na zbudowanie solidnej drużyny, a w konsekwencji sportowy awans. Nie zmarnujmy tej szansy!
     Nie od dziś wiadomo, że piłka nożna na dobrym poziomie, prężny, mocny klub piłkarski mogą być wspaniałym nośnikiem reklamy miasta, jego wizytówką w kraju i zagranicą. Kto słyszałby o Wronkach, Grodzisku Wlkp., Łęcznej czy Polkowicach gdyby nie drużyny piłkarskie z tych miast? W czym my jako Elbląg i Elblążanie jesteśmy gorsi? Dodatkowo mamy tą przewagę, większe możliwości organizacyjne (na różnych polach - choćby ilość kibiców) z tego powodu, że Elbląg jest miastem dużo większym od wymienionych powyżej.
     Obecnie pojawiła się grupa działaczy i inwestorów pragnąca uzdrowić obecny, chory stan rzeczy. Do tego by im to się w pełni udało potrzebne jest poparcie Pana jako człowieka podejmującego najważniejsze dla naszego miasta decyzje, człowieka który decyduje o wizerunku naszego miasta na zewnątrz, mającego decydujący wpływ na kształtowanie tegoż wizerunku. To aby się nam wszystkim udało stworzyć dobrą piłkę nożną w Elblągu w decydującej mierze zależy od Pana, podejmowanych przez Pana decyzji, przychylności dla pomysłu zorganizowania od podstaw nowego klubu - po prostu pomocy ze strony miasta.
     Zbudujmy razem zdrowy, silny, dobry klub piłkarski OLIMPIA ELBLĄG, którym będziemy się mogli pochwalić na zewnątrz, który będzie powodem do dumy dla wszystkich Elblążan!
     
     Prezes Stowarzyszenia Promocji Klubu Sportowego
     Olimpia Elbląg "ŻÓŁTO-BIAŁO-NIEBIESCY"
     Krzysztof Szopiński
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mam nadzieję, że coś się ruszy, bo utrzymanie się w gronie zespołów w najsilniejszej ze wszystkich III-lig bez pożądnych wzmocnień to duży sukces Olimpii i uważam że należy pomóc chłopakom.
 • 130 tysięczne miasto, jakim jest Elbląg zasługuje na przynajmniej II ligę..a osobnum klubem można się zabrać za piłkę na poważnie..a podejrzewam, że wtedy znalazłyby się pieniądze
 • Dołączam swój głos poparcia od tej, jakże słusznej inicjatywy. Wielkie brawa dla kolegów ze stowarzyszenia za dużą aktywność w promowaniu naszego klubu. Piłka nożna jest jedyną elbląską atrakcją, która gromadzi tak liczną widownię (pomimo niewysokiego poziomu sportowego). Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yunior(2003-06-27)
 • Kluby, które wymienił prezes stowarzyszenia funkcjonują za sprawą sponsora lub sponsorów strategicznych. Tylko dzięki nim wypływają na szersze wody zespoły z małych miast. Oni mają to szczęście, że właśnie w ich miejscowościach znajdują aię dobrze prosperujące zakłady.Miasto jedynie może byc przyjazne danemu klubowi (np. wydzierżawić teren, gdzie mieści się stadion za friko). Na wyniki sportowe nie ma wpływu. Tu decydują sami piłkarze, którzy aby grać na poziomie musza mieć stworzone dobre warunki szkoleniowe i finansowe (przynajmniej tyle, żeby nie musieli dodatkowo pracować na etacie). Do tego potrzebna jest kasa. Jeśli ona się znajdzie nie będzie przeszkód, żeby w przyszłości Olimpia walczyła o II ligę. Niestety nie potrafię wymienić przedsiębiorstwa z siedzibą w naszym mieście, który mogłoby wesprzeć sporymi środkami miejscowy zespół. Wierzę, że jednak taki zakład wyłoni się wkrótce i zespół Olimpii będzie dla niego oczkiem w głowie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan Nikt(2003-06-27)
 • Tragedia. Nie powinno się wykładać pieniędzy na ten sport. Zamiast tego można by było dofinansować parę innych dyscyplin sportowych, bardziej ciekawych. Piłka Nożna w wydaniu IV, III, czy nawet II ligowego zespołu delikatnie mówiąc to porażka. Nie ma na co patrzeć. Prawda jest taka że nikt na Agrykola na mecze nie przychodzi. Jestem ciekaw ile w Elblągu z póli na sport , przeznacza się na kopanie piłki?? Jasne jest że jeżeli miasto zdecyduje się na finansowanie Olimpii, zabraknie kasy na inne dyscypliny. Proponuje wyzbyć się w końcu mitu, jakoby futbolówka jest naszym narodowym sportem. Wszyscy na tym skożystamy. W zasadzie w Naszym 140 tysięcznym mieście, nie ma żadnej dyscypliny na porządnym poziomie, a proponuje się jeszcze ładowanie kasy w tą żenade. I napewno nie wszyscy kochają Piłkę Nożną. A już napewno nie kochają tego sportu kobiety, które notabene stanowią ponad 50% mieszkańców Elbląga. Co z paniami, one nie mają prawa głosu?? Czy przez to że grupka fanatyków i zapaleńców robi zamieszanie, reszta ma cierpieć?? Ja mówie nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Porteros(2003-06-27)
 • Porteros zapisz sie do ligi polskich kobiet .Awieczorami rób na drutach !!!!!!!!!!!!!!
 • Sądzę, że prawdziwy sport rodzi się z powszechnej rekreacji i radości ruchu. Niestety Polska to nie kraj ludzi uprawiających sport dla przyjemności i masowo. Tak jak gospodarka i praktycznie każda dziedzina stoi na głowie, mieniąc się wirtualnymi wartościami tak i nasi sportowcy tworzą wyimaginowany świat ruchu. Poza oczywiście wieloma jednostkami utalentowanymi, które nie dały się spacyfikować żenującym działaczom. Obraz "MISIA" daje pełen ogląd czasów zaprzeszłych jak i obecnych. A tak zresztą nie ma się, co dziwić. Ta sama armia nieutulonych w działaniu na rzecz zagospodarowywania naszych pieniędzy osobników czynie uprawia swe pokrętne rzemiosło z naszym cichym przyzwoleniem. Niestety do tworzenia sportu, turystyki i rekreacji trza ludzi-zapaleńców, którzy maja swój honor, umiejętności i wyniki, a tak w podtekście reprezentują pewien poziom człowieczeństwa, zwany potocznie moralnością. No dobra to ja tyle - tera możecie mnie spostponować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2003-06-27)
 • Porteros a kto tu mówi o "żenadzie IV czy III ligowej". My właśnie chcemy zmienić tą permanentą beznadzieję elbląskiej piłki, nasze miasto stać na dużo więcej, a my kibice na więcej zasługujemy. Jeśli nie piłka nożna to co innego jest naszym narodowym sportem? Nie kompromituj się lepiej takimi textami, naprawdę zrób to co poradził Ci któs powyżej... Wiesz co? Tragedią nie jest Olimpia i jej gra, tragedią są wypowiedzi Tobie podobnych, dzięki takim właśnie jest jak jest - wszystko torpedują w zarodku, do wszystkiego nastawieni anty, wszystko jest do dupy. Weż zasuwaj na tego "Langenorta" póki stoi w przy keji i zwijaj żagle, bo takich jak Ty beznadziejnych malkontentów nam niepotrzeba. PS. Po drodze kup sobie słownik ortograficzny. Bywaj zdrów! Do Pana Nikt - dużo racji w tym co mówisz, ale istnieje wiele przykładów gdzie miasto partycypuje w kosztach utrzymania swojej wizytówki - to wbrew pozorom nie są jakieś potężne środki, nieporównywalnie więcej co roku wyrzucane jest w błoto na wątpliwej jakości i skuteczności działania promocyjne, chodzi o przekierowanie choćby części tych środków na dużo bardziej pożyteczny cel, lepsze wydatkowanie naszych przecież pieniędzy. Nie powiesz mi, że I liga w mieście to nie jest jego reklama i nie powód do dumy dla mieszkańców?! - weźmy taką Szczakowiankę Jaworzno - mówię tu jedynie o aspekcie sportowym;-) Podobnie rzecz wyglądałaby w Elblągu. Zapewniam Ciebie, że jest grupa poważnych ludzi chcących zainwestować swoje pieniądze, niezbędne jest jedynie wsparcie i gwarancje miasta (głównie chodzi o obiekty, infrastrukturę, etc). Wojtek- jasne wszystko racja co mówisz, tyle że tu się nie rodzi a zdycha (jeszcze jest szansa na uratowanie) więc nie ma się co zastanawiać, a trzeba działać szybko i zdecydowanie, bo za pół roku to będzie można jedynie świeczkę zapalić i wieniec złożyć... Nie można wszystkiego tylko w taki sposób, czas na filozoficzne podejście też będzie, zapewniam :-) Pozdrawiam wszystkich rozsądnie (wcale niekoniecznie podobnie) myślących Elblążan. Postarajcie się chociaż w części zrozumieć kibiców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kibic Olimpii(2003-06-28)
 • AM - brawo! Jasno, precyzyjnie i samo sedno (aż dziw, że to Ty...bezUrazy!). Sam się zastanawiam, czy prędzej zapałamy szczerą chęcią do sportu, turystyki i rekreacji, czy prędzej będziemy kontrolować i szanować państwowe (nasze!) pieniądze... Chciałbym dożyć i jednego i drugiego \*_*/
 • do Porteros: piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu w Polsce (uprawia ją ok 300.000 ludzi - na różnych szczeblach zorganizowania; statystyka nie obejmuje Ciebie i mnie jeśli umówimy się z kolegami aby "popykać" bez okazji). Mimo wielkiej promocji koszykówki w Polsce w wykonaniu Telewizji Polskiej lansującej ustami Szaranowicza NBA nie udało się tej dyscyplinie przebić i nadal nr 2 po futbolu zajmuje...żużel. Dyskusja o popularności piłki nożnej nie ma więc podstaw: jak położysz na półkę swoje subiektywne zdanie o piłce a docenisz dane Ministerstwa Sportu i GUS będzie Nam się łatwiej rozmawiało. Zgadzam się z Twoją opinią, że futbolówka nie jestem naszym narodowym sportem: co więcej - nie ma takiego sportu i problemu dotyka Aborygen w poście wyżej: narodowym sportem powinno być bieganie codziennie rano lub wieczorem lub inna forma sportu bez ambicji wyczynowych: cóż: nie jesteśmy społeczeństwe z kulturą sportową. Siebie też mam tu na myśli - nie bede sie silił na samopochwały. Zdanie ostatnie: sukces piłki nożnej w Elblągu może być dla pokolenia które tego doświadczy przeżyciem na długie lata: usiądź na piwku z ludźmi w Lublinie, Rdomiu, Białymstoku lub Sosnowcu: szybciej usłyszysz wspomnienia o tłumach na stadionie Jagi kiedyś, meczach Radomiaka, gwiazdach Motoru albo o Zagłębiu ucierającym nosa "ślązakom" niż o jakimś nowym supermarkecie czy nowym wąskim moście. Także dlatego właśnie popieram!: chce aby Elbląg chociaż raz miał swoje futbolowe święto. I chce tego dożyć. :-)
 • Zgadzam sie ze pilka to fajny sport, sam chetnie sobie lubie pokopac, ale uwazam ze dotowac mozna tylko (zwlaszcza w pilce) sport dzieci i mlodziezy zeby mialy co robic. Dotowanie zespolow ligowych mija sie z celem poniewaz jezeli tylko pilkarze poczuja pieniadze to przestaja grac (tak samo bylo z koszykarzami np popaczcie jak gra teraz idea slask, czy reprezentacja-przeciez graja jak ostatnie patalachy). A jezeli tak uwazacie ze 130 tys elblag zasluguje na zespol przynajmniej II ligowy, to wskazcie mi choc jeden zespol II ligowy ktory sie nie boryka z brakiem kasy a poza tym taki gdansk nie druzyny pilkarskiej i to pzry duzym zaangazowaniu miasta bo w dzisiejszych czasch gdzie jest 20 % bezrobocie wydawac kase na pilke to jest wyrzucanie kasy w bloto. Ktos napisal ze te miasta ktore maja druzyne pilkarska na odpowiednim poziomie sa znane, ale trzeba sie zastanowic dlaczego sa znane bo mi sie wydaje ze sa znane dzieki pseudokibicom, i wtedy jak sie pojedzie np do gdyni to mozna pogadac o tym ile sie szyb wybilo smietnikow skopalo i ilu ryj rozwalijo. W elblagu mamy druzyne na odpowiednim poziomie w ktora biznes i miasto powinno zainwestowac jest to oczywiescie EB Start Elblag bo dziewczyny mimo braku kasy naprawde chca grac. Reasumujac zgadzam sie na dotowanie pilki ale na pozimie dzieci i mlodziezy ale w zadnym wypadku sportu profesjonalnego, jedyna pomoc miasta dla klubu powinna dotyczyc udostepniania obiektow za odpowiednio niska cene czy nawet za darmo. WIEC PANIE PREZYDENCIE ZADNYCH PIENIEDZY NA PILKE LEPIEJ ZAINWESTOWAC TA KASE W STAROWKE, LUB DOTOWAC UCZELNIE WYZSZE, i mam nadzieje ze pan nie ulegnie presji kibicow nich sie oni naucza najpierw na odpowiednim poziome kibicowac a ci co juz sie nauczyli niech czkaja na lepsze czasy jak gospodarka bedzie silna to i znajda sie pieniadze na pilke. Wiec kibice wescie sie do roboty!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  EBramis(2003-06-28)
 • W pelni utozsamiam sie z Prezes Stowarzyszenia Promocji Klubu Sportowego Olimpia Elbląg "ŻÓŁTO-BIAŁO-NIEBIESCY". Trzeba pomoc temu klubowi, dac szanse dzialania ludzią ktorym nprawde zalezy i chca sprobowac. Warto pomoc dla wielu mlodych i utalentowanych chlopaków ktorzy trenuja, elblaski sport od dawno jest w zapasci, pograzony w biedzie, bez wielkich perspektyw, wiec jezeli tli sie iskeria nadziei to trzeba sprobowac. Tym bardziej ze zawsze druzyna pilkarska to promocja i pewna nobilitacja dla miasta. Nie zapominajmy, ze w tym miescie jest spora rzesza kibicow spragniona ogladania widowisk pilkarskich nawet na szczeblu III ligi.
Reklama