UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Malbork, którego nie ma...

 
Elbląg, Malbork, którego nie ma...
(fot. Muzeum Miasta Malborka)

Muzeum Miasta Malborka zaprasza wszystkich zainteresowanych w niezwykłą podróż w czasie. Podróż ulicami miasta, uwiecznionego na ponad 400 fotografiach i diapozytywach. Najstarsze fotografie pochodzą z 1890 roku, najmłodsze zostały wykonane w latach osiemdziesiątych XX wieku. 

Dzięki fotografiom i diapozytywom udało się zachować na obrazach miejsca, których dziś już nie ma – nieistniejące ulice, budynki, skwery, mosty…Obrazy zostały podzielone na trzy grupy. W pierwszej umieszczono zdjęcia z Marienburga, miasta przedwojennego. W drugiej obrazy przedstawiające zniszczenia wojenne, które widoczne były szczególnie w obszarze Starego Miasta i Zamku. W trzeciej grupie zgromadzono widoki na miasto w czasach PRL. Obrazy nie są ułożone chronologicznie, to raczej spacer po mieście wzdłuż wyznaczonej trasy, z uwzględnieniem najważniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów.

Strona znajduje się pod adresem www.marienburg.malbork.pl

Zdjęcia i diapozytywy są własnością Muzeum Miasta Malborka. Oryginały zostały przekazane do muzeum przez  Heimatkreis Archive Marienburg in Hamburg. Po zdigitalizowaniu zostały one zabezpieczeniu, zinwentaryzowane i są przechowywane w muzealnym archiwum. Projekt digitalizacji i zabezpieczenia zbioru „Marienburg/Malbork- utrwalenie dziedzictwa kulturowego miasta” został zrealizowany ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego w programie „Kultura Cyfrowa 2019”.

 

Muzeum Miasta Malborka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama