UWAGA!

Mamy rekord!

 
Elbląg, Mamy rekord!
(fot. MS, arch. portEl)

442 tys. 519 zł 30 gr – taką kwotę udało się zebrać w Elblągu podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś w Urzędzie Miejskim Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z przedstawicielkami elbląskiego sztabu WOŚP. Na ręce szefa sztabu Bogusława Milusza prezydent złożył podziękowania wszystkim wolontariuszom, sponsorom i ofiarodawcom niedzielnego (13 stycznia) Finału.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego Finału w naszym mieście. Jestem pełen uznania dla osób pracujących w elbląskim sztabie i wszystkich sztabikach, które działały na terenie miasta. Widziałem jak wielu elblążan z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem włączyło się w zbiórkę pieniędzy. Mieszkańcy po raz kolejny okazali wielkie serce. To bardzo cieszy. Jest mi jednak bardzo przykro, że ten Finał w naszym kraju zakończył się w taki sposób. Mam nadzieję, że pomimo tego tragicznego wydarzenia ta wspaniała idea – rozpoczęta 27 lat temu będzie kontynuowana, i że Jurek Owsiak nadal będzie grał z orkiestrą - podkreślał prezydent Witold Wróblewski podczas dzisiejszego (18 stycznia) spotkania.
       Tegoroczne granie WOŚP było w Elblągu rekordowe. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać kwotę 442 519, 30 zł. Na ulicach kwestowało prawie 450 wolontariuszy. Pieniądze te przeznaczone będą na zakup sprzętu dla najmłodszych pacjentów.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo my
 • To dzięki PIS, dobre wyniki ma w kraju przeczytałem na pasku TVP info
 • Zwykli ludzie dzięki PiS mają więcej w portfelu to i do puszki mają co wrzucić.
 • Tylko cos zamilkli ant a teraz tym wszystkim hejterom tym co nawolywali i krzyczeli nie dam nie dawajcie jurek to samo zlo szczeny opadly oczka sie zaszklily
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  ;-)))))(2019-01-18)
 • Cieszę się, że nie brałem udziału w tym przedstawieniu. Zachęczm przeczytać książkę pt. Resortowe dzieci.
 • WOŚP to najlepsza i unikatowa w skali świata impreza dobroczynna z udziałem całego narodu. Ani PiS ani pan Tadeusz Rydzyk ani też morderca z Gdańska tego nie zburzą. BRAWO JUREK !!!!! byliśmy, jesteśmy i będziemy z Tobą i będziemy dawać datki na szpitale i sprzęt ratujący życie BRAWO !!!!!
 • brawo, super, to taki Toruń miał mniej od Elbląga, ale wasza licytacja to porażka, na 15 minut przed końcem nic nie działało, a może to było zamierzone, dla mnie obciach i wstyd. !!!
 • tak, końcówka licytacji w Elblągu była porażką i żenadą!
 • licytacji w internecie to ściema
 • Jerzy Owsiak, jest on pewnym instrumentem, narzędziem. Wiadomo, że on sam za tym nie stoi. Sekunda, blokada w mediach i już by go nie było. Otóż jego zadaniem jest, jakby tu powiedzieć, przechwycenie młodego pokolenia Polaków poprzez lansowanie hasła "Róbta co chceta", czyli persywizmu, a więc konsekwencji życia czy to w grzechu, czy w złu pewnym, a więc promowanie... dalej będą narkotyki, będzie pornografia i to wszystko, co jakby łatwo jest zaaplikować w stosunku do młodego człowieka, również hasła, na pograniczu życia satanistycznego, hasła o charakterze antychrześcijańskim, bluźnierczym. To wszystko ma uwieść przede wszystkim właśnie młodych ludzi, młodych Polaków po to, żeby, w momencie kiedy dorosną, byli pokoleniem, które nie będzie przypominało samych siebie. Czyli będzie to pokolenie ludzi wynarodowionych, zdemoralizowanych, areligijnych, a więc doskonale nadających się na budulec dla nowego porządku światowego, w którym ma nie być ani chrześcijaństwa, ani narodowości.
 • Na pohybel troll-PISowcom i pychowatym księżom, znowu całe mnóstwo ludzi wzięło udział w finale. Tak zawsze będzie, cokolwiek wpiszecie kłamczuchy. Hańba wam trolle-PISy i grube tłuste ksieżulki, hańba! Brawo WOŚP!
 • A tabletki dzisiaj łyknąłeś czy pani pielęgniarka w psychiatryku serial ogląda i zapomniała podać ?
Reklama