UWAGA!

Matura? To już dziś!

Elbląg, O godzinie 9 blisko 2 tys. elbląskich maturzystów przystąpi do egzaminu pisemnego z języka polskiego
O godzinie 9 blisko 2 tys. elbląskich maturzystów przystąpi do egzaminu pisemnego z języka polskiego (fot. arch. AD)

Blisko dwa tysięce absolwentów elbląskich szkół rozpocznie dziś (5 maja) egzamin dojrzałości. Obowiązkowa część pisemna obejmuje sprawdzian z języka polskiego, matematyki i języka obcego, część ustna zaś tylko z języka polskiego i języka obcego. Maturzyści mogą również zdawać przedmioty dodatkowe.

W tym roku do matury przystąpi 1943 absolwentów 28 elbląskich szkół. Wśród nich jest też 354 absolwentów z lat ubiegłych, którzy chcą zdać maturę po raz pierwszy lub chcą poprawić ocenę albo zdać egzamin z dodatkowego przedmiotu.
       Egzamin maturalny składa się z obowiązkowej części pisemnej z języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz części ustnej z języka polskiego i języka obcego.
       Na egzaminie ustnym z języka obcego tradycyjnie najwięcej absolwentów będzie zdawać język angielski. Nieliczni wybrali język niemiecki, rosyjski i włoski. Maturzyści mogą zdawać też przedmioty dodatkowe. Na poziomie podstawowym wybierają najczęściej geografię, na rozszerzonym - język angielski.
       Egzamin dojrzałości rozpocznie się dziś (5 maja) o godz. 9 pisemnym sprawdzianem wiedzy z języka polskiego. Osoby, które spóźnią się, nie zostaną do niego dopuszczane. Egzaminator zaprezentuje uczniom zapakowane i zapieczętowane arkusze, które komisyjnie się otwiera. Po rozdaniu arkuszy odbędzie się etap kodowania. Egzamin zacznie się, gdy zdający zakodują swoje arkusze.
       Matura 2014 potrwa do 20 maja. Wyniki wszystkich egzaminów będą znane 27 czerwca.
      
       Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór. A jak Wy wspominacie swoją maturę? Zapraszamy do dyskusji.
      
      
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Życzę wam szczęścia, no bo chyba sie nieucztliscie co ? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Jurek3737(2014-05-05)
 • Powodzenia, trzymam kciuki za 5 LO :)
 • Powodzenia trzymam kciuki TM.
 • Jeszcze tylko kilka dni, matura napisana i bye, bye Elbląg. Znów kilkaset młodych, ambitnych opuści Polskę, Elbląg. Zostaną tylko emeryci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  PowodzeniaWlepszymŚwiecie(2014-05-05)
 • Gastronomik -trzymam kciuki-MOCNO!!!!
 • Dziś matura jest niczym, no najwyżej dodatkowym atutem do pracy w Biedronce czy na budowie przy łopacie. Matura coś znaczyła za komuny jak była praca i rąk brakowało. Wtedy nawet po maturze otrzymywali kierownicze stanowiska (nawet gamonie), dzisiaj mniej znaczy niż prawo jazdy kat B
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  dr.zwyczajny(2014-05-05)
 • mikrofony, sluchawki i smartfony a akcji :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  hiptip(2014-05-05)
 • Doktorze zwyczajny, gdzie kupiłeś maturę? Podpis świadczy o Twoim wykształceniu. .. marnym. Otóż po skrótach zakończonych ostatnią literą skracanego wyrazu NIE stawiamy kropki. Zapomnij sobie raz na jutro. A gdybyś nie wiedział, to od wyników matury zależy, wszystko. Z dobrym wynikiem dostaniesz się na dobre studia, po których nie ma problemu z pracą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  redrum(2014-05-05)
 • Tee redrum! Jaka praca? w biedronce czy lidlu? a moze w warzywniaku i " Janka" ? Puknij sie w glowe, albo nie wypisuj takich bzdur.
 • Masz znajomości masz pracę w Elblągu i koniec w tym temacie. Kiedy mieszkałam w Trójmieście nie miałam problemu ze znalezieniem pracy, tak wyszło że wylądowałam w Elblągu i szukam pracy już 4 lata i nic. .. .. :( Doświadczenie jest, wykształcenie też tylko znajomości brak i trzeba siedzieć w domu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  campiona(2014-05-05)
 • redrum ty gamoniu bez szkoły. Jak nie postawisz kropki to na tym portelu zlewają się podpisy kilkuwyrazowe w jedną całość ale z twoją ćwierć inteligencją ciężko na to wpaść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dr.mgr.inż(2014-05-05)
 • co, zabolało?
Reklama